Рентабельність вирощування пшениці та ячменю за 30 років незалежності України знизилась
Виробництво пшениці та ячменю в Україні знизилось. Цьому сприяло зниження рентабельності цих культур. Натомість, виробництво кукурудзи значно зросло.
Вибираючи культуру для вирощування аграрії, як правило, орієнтуються на наступні чинники:
- прибутковість;
- наявність стабільного попиту;
- рівень цін на ринку.
«Так, завдяки високій конкуренції на зовнішніх ринках пшениця та ячмінь стали менш прибутковими культурами, що сприяло зменшенню посівних площ та обсягу виробництва. Натомість, основною зерновою культурою в Україні стала кукурудза, виробництво якої зросло в кілька разів», — зазначається в інфографіці.

Така тенденція була спричинена зміною структури посівних площ, а також зміною клімату та підвищенням ефективності виробництва шляхом використання біль якісних ЗЗР, добрив, насіння, тощо.
У розрізі зернових культур зміна обсягів виробництва за 30 років незалежності України була наступною:
- пшениця — виробництво зменшилось на 16%;
- ячмінь — зменшилось на 14%;
- кукурудза — збільшилось на 545%.
Середня врожайність пшениці та ячменю знизилась, а кукурудзи — значно зросла.
Читайте також
Китай планує скоротити імпорт сої на чверть до 2035 року
Ціни на українську кукурудзу зросли
Індонезія припинить імпорт дизелю та замінить його біопаливом B50
Україна та Португалія планують спільні проєкти в агросекторі
Ціни на пшеницю та сою на Чиказькій біржі в понеділок — змішані, на кукурудзу виросли
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом