Рада схвалила законопроєкти для боротьби з “чорним” експортом зерна

Джерело:  Цензор.НЕТ
курс валют гривна

Верховна Рада ухвалила за основу два проєкти законів, спрямовані на протидію “чорному експорту” зерна.

Прийняття відповідних законопроєктів №10168-2 та №10169 у першому читанні підтримали 231 та 253 нардепи відповідно, повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк у Telegram.

“Цей законопроєкт спрямований на боротьбу з “чорним” зерном та неповерненням валютної виручки. До другого читання законопроект буде значно доопрацьований разом з Мінагрополітики”, – додав нардеп.

Вказані законопроєкти передбачають внесення змін до Податкового та Митного кодексів у частині оподаткування експорту зерна та олії під час воєнного стану.

Зокрема, законопроєктом №10168-2 пропонується скасувати режим експортного забезпечення для здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту відповідних товарів, натомість встановлюється заборона за вказаними операціями “зарахування зустрічних вимог; використання рахунків резидентів, відкритих за кордоном, для отримання грошових коштів від нерезидентів; використання інших форм грошових розрахунків з нерезидентом, що не передбачають рух коштів з-за кордону на рахунки резидентів в Україні”.

Також пропонується уточнити вимоги до реквізитів податкової накладної; особливості реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, поданих для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Метою проєкту, як зазначається у пояснювальній записці до нього, є “мінімізація поширених схем ухилення від оподаткування під час здійснення платниками операцій з вивезення за межі митної території України окремої сільськогосподарської продукції (зернових та олійних культур)”.

Водночас законопроєкт №10169 зобов’язує експортерів вностити інформацію про реквізити відповідної податкової накладної до митної декларації, а також надає повноваження Мінагрополітики встановалювати мінімальні експортні ціни на зерно та олію.

Як повідомлялося, за оцінкою Бюро економічної безпеки (БЕБ), у січні-вересні 2023 року ризикові підприємства експортували зернові невідомого походження на 133,9 млрд грн, що становить понад 20% від загальної кількості.

З 11 листопада тижня Нацбанк на виконання рішення Кабміну зменшив зі 180 до 90 календарних днів граничні строки розрахунків за операціями з експорту аграрних товарів, а також змінив правила для експортерів зерна. 

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!