Рада схвалила у першому читанні законопроєкт про залучення інвестицій у рибну галузь

Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт закону “Про стимулювання економічного розвитку галузі рибного господарства”.
Про це пише Урядовий портал.
Документ спрямований на створення правових та організаційних засад для залучення інвестицій у розвиток рибної галузі — зокрема, у сфери аквакультури (штучне вирощування риби) та марикультури (вирощування морепродуктів).
Метою законопроєкту є трансформація галузі на прибуткову, конкурентоспроможну й експортоорієнтовану. Очікується, що нові умови сприятимуть залученню капіталу, створенню нових підприємств, розширенню інфраструктури й підвищенню ефективності використання водних ресурсів України.
Окрему увагу в документі приділено створенню прозорих та конкурентних механізмів формування інвестиційних пропозицій, визначенню потенційних об’єктів для інвестування, а також умовам укладення договорів і контролю за їх виконанням.
Голова Держрибагентства Владислав Невеселий наголосив, що рибна галузь може стати потужним драйвером української економіки, і цей законопроєкт створює підґрунтя для такого розвитку.
Остаточне ухвалення документа очікується після доопрацювання до другого читання.
Додамо, Кабмін затвердив порядок використання коштів для фінансової підтримки сільськогоспвиробників, які займаються розведенням, утриманням, вирощуванням прісноводної риби на деокупованих та постраждалих від бойових дій територіях.
Читайте також
Ганна Мшар, FERRY GROUP – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
Ціни на соняшник нового врожаю залишаються без змін — $570-580/т
Частка м’яса птиці у світовому споживанні сягне 45% за десять років
Попит на українську кукурудзу з боку європейських покупців послабився
Канада. Виробництво пшениці в 2025/26 МР знаходиться під тиском
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом