П’ять суден з українським зерном вийшли із портів Одещини
Караван із п’яти суден з українськими кукурудзою та пшеницею вийшов 16 серпня з двох портів Одеської області.
Про це повідомляє Міністерство оборони Туреччини, передають Економічні Новини.
“Із українських портів із вантажем кукурудзи і пшениці вийшло 5 суден, з них два – з порту “Південний” і три – з порту “Чорноморськ”, – йдеться в повідомленні.
Крім того, зазначається, що сьогодні Спільний координаційний центр проінспектує чотири судна, які відправляться в напрямку українських портів.
“Союзники допомагають Україні боротися з ворогом, Україна допомагає світу боротися з голодом”, – заявив раніше міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
За його словами, Україна сподівається на експорт понад 20 млн тонн минулорічного врожаю, при цьому вже зібрано більше 6 млн тонн нового. Загальний прогноз нового врожаю становить 50-60 млн тонн.
Нагадаємо, економіка України суттєво постраждала через припинення експорту зернових через блокування портів.
Угода щодо “зернового коридору” була підписана 22 липня у Стамбулі у присутності президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана та генсека ООН Антоніу Гутерріша. Підписи під двома відповідними документами поставили представники України, Росії, ООН та Туреччини. Йдеться про розблокування трьох українських портів: “Одеса” “Чорноморськ” та “Південний”.
Читайте також
Війна з Іраном підсилює прибутки агробізнесу США та покращує прогнози на 2026 рік
На ріпакових полях уже фіксують велику кількість квіткоїда
Сирія очікує врожай пшениці на рівні 2,5 млн тонн
Тваринництву України пророкують продовження стагнації у 2026 році
Гендерний скандал в агросекторі США: адміністрація Трампа заблокувала призначення ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом