путін пояснив зростання цін на продукти у рф тим, що росіяни почали більше їсти
Зростання ціни на продукти в росії пов’язане з тим, що росіяни збільшили їх споживання. Про це заявив президент рф владімір путін під час телешоу “Пряма лінія”.
За словами путіна, продовольча інфляція має під собою “об’єктивні причини”, і головна з них – невідповідність доходів росіян і “товарної маси” в економіці.
“Просто продуктів не стало настільки більше, наскільки зросло споживання“, – заявив путін.
Наприклад, споживання м’яса в росії зросло вдвічі “за останній час” і досягло 80 кг на особу на рік, тоді як у світі цей показник становить близько 42 кг, навів статистику президент рф.
Також, перерахував путін, на зростання цін впливають обсяги зібраного врожаю, зростання світових цін та санкції.
“Доходи населення, купівельна спроможність мають відповідати обсягу вироблених у країні товарів. У нас доходи та заробітні плати зростали більш швидкими темпами, ніж наростання товарної маси та випуск продукції”, – сказав путін.
За даними Росстату, на 16 грудня зростання цін на продукти в росії досягло 10,93% у річному вираженні та стало максимальним з листопада 2022 року.
Майже вдвічі (на 88,8%) з початку року стала дорожчою картопля після того, як заморозки, паводок та спека знищили 20% урожаю, або 1,6 млн тонн. Зростання цін на цибулю прискорилося до 45,4%, на капусту – до 40,3%, на буряки – до 30,8%.
Вершкове масло, за даними Росстату, подорожчало ще на 1,8% з початку грудня та на 34,4% з початку року, незважаючи на рішення уряду відкрити імпорт з Індії, Ірану, Туреччини та ОАЕ.
Зростання цін на молоко прискорилося до 19,1%, на сметану – до 18,5%. Баранина коштує на 22,6% дорожче, ніж на початку року, яловичина – на 12,4%, хліб – на 14,3%, морква – на 14,1%, яблука – на 18,4%.
Читайте також
Представте свою компанію зі стендом на BLACK SEA GRAIN.EUROPE!
Перевезення агропродукції автотранспортом може подорожчати наприкінці зими
Сергій Феофілов: Українська соя та її перспективи у запитаннях та відповідях
Тайські свинарі закликали збільшити імпорт кукурудзи та сої зі США
Як уникнути поширених помилок у зернотрейдингу: інсайти з реальних кейсів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом