Пшениця продовжує дешевшати на новинах про можливе розблокування портів України

Джерело:  GrainTrade
пшеница доллар

З вівторка пшеничні котирування на світових біржах знизилися на 1-2% на тлі переговорів про розблокування портів України шляхом домовленостей з росією або за допомогою міжнародного військового конвою, який пропонують організувати деякі країни, зокрема й Велика Британія.

Минулого тижня після заборони експорту Індією ціни на пшеницю сягнули рекордних рівнів, тому трейдери вирішили зафіксувати прибутки. Попри заклики США та інших країн не закривати експорт в такий складний період, Індія не скасовує заборону. Представник USDA в Індії знизив прогноз врожаю пшениці в країні у 2022/23 МР на 11 млн т до 99 млн т через спеку березня та квітня.

Є чутки про готовність росії відкрити гуманітарні коридори в Чорному морі для проходження кораблів з портів України, але вимагає за це послаблення санкцій з боку країн Заходу. Поки не оприлюднені умови, які дозволять це зробити. Міноборони агресора повідомило про щоденне відкриття з 08:00 до 19:00 двох коридорів для виходу іноземних кораблів з портів Чорного та Азовського морів: Херсону, Миколаєва, Чорноморська, Очакова, Одеси, Південного, Маріуполя. Про ці коридори оголошувалося й раніше, але заміновані ділянки моря та відсутність гарантій безпеки перешкоджали виходу суден з портів, а окремі екіпажі взагалі покинули судна та виїхали з України.

Світові ціни на пшеницю за два дні впали:

  • на 3,7% або 15,4 $/т до 421,9 $/т – липневі ф’ючерси на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 3,5% або 15,9 $/т до 453,1 $/т – липневі ф’ючерси на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,4% або 6,6 $/т до 470,5 $/т – вересневі ф’ючерси на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі,
  • на 2,7% або 11,25 $/т до 403,75 $/т – липневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго.

На тлі відсутності поставок з України ЄС прискорює темпи експорту, і станом на 22 травня вже відвантажив 24,13 млн т (із прогнозованих USDA у травні 31 млн т), що майже відповідає торішньому рівню.

  • Вересневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій Euronext за дві сесії впали на 5,3% або 21,5 €/т до 404,5 €/т або 432,1 $/т на новинах про можливе розблокування портів України.

AgriCensus повідомляє, що на тендер по закупівлі 400-500 тис т продовольчої пшениці, оголошений Пакистанською торговельною корпорацією ТСР, подано сім заявок за ціною 515,49-537 $/т C&F з доставкою у червні – липні. Це свідчить про те, що поки трейдери не бачать перспектив зниження світових цін на пшеницю.

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox