Пшениця досягла максимуму за 3 місяці, оскільки зерновий ринок очікує переговорів між США та Китаєм

Пшениця досягла максимуму за майже 3 місяці, оскільки трейдери враховували обережний підхід Китаю до тарифів США, а ринок чекав подробиць можливих переговорів між лідерами двох найбільших економік світу, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Це відбувається в той час, коли між Вашингтоном і Пекіном тліє нова «торгова війна», очікування якої сколихнули ринки зерна протягом останнього тижня. Але відповідні тарифи Китаю, оголошені 4 лютого у відповідь на тарифну політику США, вважаються виваженими та ознакою того, що Пекін намагається уникнути найгіршого сценарію серйозної ескалації.
Можливо, мита США не досягнуть рівня 60%, яким Трамп погрожував під час передвиборчої кампанії.
Зернові, включаючи пшеницю, подорожчали після того, як Пекін запровадив мита на американське енергоносії та сільськогосподарське обладнання, але залишив без урахування сільськогосподарські культури, лише через декілька хвилин після того, як набув чинності 10% збір Трампа на китайські товари, зменшивши деякі початкові втрати. 3 лютого Трамп заявив, що розраховує поговорити з Китаєм «протягом 24 годин», але потім натякнув, що переговори можуть бути відкладені.
Тривають занепокоєння, що торгова напруженість між Китаєм і США може вплинути на сільськогосподарські продукти, такі як соя. В Китаї ціни на соєвий шрот зросли 5 лютого, в перший день відкриття ринку після святкування Нового року за місячним календарем.
«Незважаючи на те, що сільськогосподарська продукція не поширюється на контрзаходи Пекіна, ринок все ще сильно стурбований невизначеністю майбутніх китайсько-американських відносин», – заявили в Shanghai JC Intelligence Co. Ltd.
Зростання цін на соєвий шрот слідували за ростом цін на Чикагській біржі, тоді як погодні проблеми в Південній Америці вплинули на якість в деяких регіонах і підтримали світові ціни на сою.
Китай є найбільшим в світі імпортером сої та основним покупцем кукурудзи та пшениці. Мита США можуть знизити попит на ці культури, загрожуючи експорту на 10 млрд доларів або більше.
Найактивніші ціни на соєвий шрот на Даляньській товарній біржі зросли на 3,2%, що стало найвищим денним стрибком за 3 місяці. Ф’ючерси на соєву олію на Даляньській товарній біржі виросли на 2,7%, а ціна на пальмову олію зросла на 2,1%. Кукурудза в Китаї подорожчала на 1,1%.
Місячна затримка запровадження Трампом 25% тарифів щодо Канади та Мексики додала полегшення ринкам зерна. Зниження курсу долара також покращує конкурентоспроможність американського зерна, згідно з повідомленням CRM Agri.
Читайте також
BLACK SEA GRAIN. KYIV: дізнайтесь програму конференції!
У США відреагували на контрзаходи ЄС щодо американського імпорту
Канада запроваджує нові мита на американські товари вартістю 21 млрд доларів
Різке підвищення температур спричиняє пересихання верхнього шару ґрунту: як цьому ...
Канада збільшить площі під пшеницею та скоротить посіви ріпаку у 2025 році
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом