Минулий рік видався дуже врожайним на кавуни. Аграрії, користуючись напрацьованими технологіями, крапельним зрошенням, збирали всього 10 т/га і були прибутковими. Тоді як це для кавуна критично низька врожайність. Зазвичай топові аграрії-баштанники збирають від 50 до 80 т/га кавунів.
Посівні площі під кавунами цього року зростуть утричі
Кавун став доволі популярною культурою за останні два роки. Після окупації лівого берега Херсонщини, де був чи не основний кавуновий осередок, аграрії почали масово вирощувати баштанні майже в усіх регіонах України, і вони показали непогані результати врожайності.
Про це розповів керівник з маркетингу насіння овочевих культур в Україні Євген Колінько під час онлайн- мітапу «Якщо всі посіють кавуни? Чи заробиш ти цього року на баштанних?».
Проте минулого сезону, каже Євген Колінько, на кавунах заробили усі — від дрібних фермерів до професійних метрів агрономії. За прогнозами експерта, посівні площі під кавунами цього року зростуть у три, а може, й у чотири рази порівняно з 2023 роком.
Цьогоріч уже продано набагато більше насіння кавуна, ніж попереднього сезону. Площі під посівами ультраранньої та ранньої ягоди будуть зростати на півдні України. Класичний кавун продовжать вирощувати і аграрії в центрі та західних регіонах.
Фахівець запевняє: якщо площі зростуть, то всі українці зможуть поласувати ягодою вдосталь. Вистачить ще й на експорт. Україна експортує кавун здебільшого до країн Балтії. Щодо імпорту, то цього сезону, ймовірно, і не доведеться ввозити ягоду, зазначив Євген Колінько. Минулого року Україна імпортувала приблизно 1 тис. т кавуна з Румунії та Молдови.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом