Посівна 2023: Житомирщина готується до багатого врожаю
Весняна посівна кампанія другий рік поспіль проходить в умовах воєнного стану.
Не зважаючи на непрості умови, місцеві агропідприємства продовжують забезпечувати продовольчу безпеку України і Житомирщини та вирощувати різноманітні культури, які вкрай необхідні для виробництва стратегічної продукції. Про це інформує Житомирська ОВА.
Необхідно відзначити, що цьогоріч аграрії Житомирщини планують збільшити посівні площі під сільськогосподарськими культурами. Так, у поточному році всю посівну площу під сільськогосподарськими культурами очікувано планується збільшити на понад 28,7 тисяч гектар або на 3% у порівнянні з попереднім роком. Загалом площа складе більш ніж 1,1 мільйони гектар. Про це інформує Департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА.
Ярими зерновими і зернобобовими протягом 2023 року планується засіяти понад 318 тисяч гектар, що на 26,7 тисяч або на 9% більше ніж у минулому році. Зокрема, заплановано збільшити посіви ярого ячменю, пшениці вівса та площу під кукурудзою на зерно.
Цього року посівна кампанія ранніх зернових та зернобобових культур розпочалася на два тижні раніше від середніх багаторічних строків. Масовий посів ранніх ярих культур розпочався у третій декаді квітня. Проте цьогорічні темпи посіву ярих дещо зменшені через значне перезволоження ґрунту.
За оперативними даними, на сьогодні ранні зернові та зернобобові культури у всіх категоріях господарств області посіяні на площі 33,2 тисяч, що складає 47,3% від плану. Зокрема уже посіяно:
- яру пшеницю – на площі 10,1 тисяч гектар, або 50% до запланованого;
- ярий ячмінь – на площі 8,9 тисяч гектар, або 43,4%;
- овес – 12,9 тисяч гектар, або 46%;
- горох – 1,3 тисяч гектар, або 92%.
Агроформуваннями Житомирщини розпочато посів кукурудзи на зерно, наразі посіяно 1,3 тисяч гектар, або 1,5% до запланованого. Цукрові буряки посіяно на площі 2,9 тисяч гектар, або 26% до запланованого. Соняшник посіяно на площі 35,9 тисяч гектар або 20% до запланованого. Сою посіяно 7,2 тисяч гектар, або 4% до запланованого.
За оперативною інформацією для проведення комплексу весняно-польових робіт сільгосппідприємства області забезпечені на понад 80% мінеральними добривами. За оперативними даними агропідприємства області на 90% забезпечені посівним матеріалом ярих культур.
Щоб посівна у поточному році відбулася успішно, на 2023 рік Урядом продовжено дію державної програми «Доступні кредити 5-7-9», якою у минулому році найбільше скористалися саме аграрії. Варто зазначити, що минулого року аграрії області змогли провести весняну посівну тільки дякуючи цій програмі кредитування.
Цьогоріч кредит можна отримати у розмірі до 90 мільйонів гривень під 5-9% річних, залежно від категорії кредиту та суб’єкта господарювання.
Завдяки спільним зусиллям, сільськогосподарських підприємств, благодійників, волонтерів, міжнародних організацій та органів влади буде подолано більшість проблем, зумовлених війною. Агропромисловий сектор Житомирщини буде працювати, плануючи свій подальший розвиток.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Цього року по всій Україні немає навіть 50% оборотності елеваторів — Нікітюк
У Європі накопали більше картоплі попри меншу врожайність
МХП купив дві логістичні компанії
Китай знизив прогноз виробництва кукурудзи на 2024/25 МР
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом