Польські фермери анонсували блокування КПП “Дорогуськ-Яготин”
Польські фермери анонсували страйки і блокування як мінімум одного пункту пропуску на кордоні із Україною із 11.00 9 лютого. Йдеться про КПП “Дорогуськ-Яготин”. Інформацію щодо інших пунктів уточнюють. Про таке повідомили у Державній митній службі.
“Наразі польські митники поінформували про те, що блокування пункту пропуску «Дорогуськ – Ягодин» має розпочатися об 11:00 год. за київським часом 9 лютого із використанням сільськогосподарської техніки. Акція протесту погоджена місцевою владою до 9 березня 2024 року”, – зазначили митники.
Також додали, що протестувальники мають намір здійснювати пропуск всіх автобусів та по 1 вантажному транспортному засобу в обох напрямках протягом години. Також буде здійснюватися безперешкодний пропуск гуманітарної допомоги та цистерн з паливом на вʼїзд в Україну.
Щодо інших пунктів пропуску на кордоні з Польщею, інформація зʼясовується, для цього заплановані зустрічі з представниками польської митної адміністрації.
“Після отримання офіційного підтвердження блокування польсько-українського кордону додатково поінформуємо про ситуацію у пунктах пропуску”, – зазначили у Державній митній службі.
- Страйк польських перевізників почався 6 листопада. Рух вантажного транспорту заблокували у напрямку пунктів пропуску “Ягодин-Дорохуськ”, “Краківець-Корчова” та “Рава-Руська-Хребене”. Серед основних вимог було повернення до системи видачі дозволів для роботи в Євросоюзі українським перевізникам.
- 18 грудня польські перевізники відновили протести на найбільшому пункті пропуску “Ягодин — Дорогуськ” українсько-польського кордону. До них приєдналися фермери. Очікують, що акція триватиме кілька місяців. Тим часом ще з 6 листопада польські підприємці протестують перед прикордонними переходами “Гребенне — Рава-Руська” і “Краківець — Корчова”.
- 15 січня стало відомо, що міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини і Угорщини направили до Єврокомісії лист із проханням запровадити ввізне мито на українське зерно.
- Польський міністр сільського господарства Чеслав Секерський у листі до єврокомісара з питань торгівлі заявив, що він “категорично проти” розширення вільної торгівлі ЄС з Україною. Він наголосив, що проблеми з надмірним імпортом стосуються не лише зернових, але “також цукру, м’яса птиці, яєць, м’яких фруктів (особливо замороженої малини) і яблучного концентрату”. А у відкритому листі єврокомісара з питань сільського господарства Януша Войцеховського президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн та віцепрезиденту ЄК з питань торгівлі Валдісу Домбровскісу ідеться про ризик нової кризи, яку може спровокувати “надмірний агроімпорт” з України в ЄС.
- Новий прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час візиту до України запевнив, що Україна та Польща знайдуть вигідний для сільгоспвиробників обох країн вихід.
Читайте також
Отримайте Ранній Квиток на центральну агро подію року – BLACK SEA GRAIN.KYIV до 31...
МХП отримав заявки на викуп понад 60% єврооблігацій-2026
Виробництво пшениці в Хорватії зросло на 29% у 2025 році
Собівартість зберігання зерна в рукавах у середньому становить 225 грн/т
Очікується, що ціни на пальмову олію в Китаї демонструватимуть стійке зростання в ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом