Політична нестабільність у Казахстані: можливі наслідки для зернового ринку

зерно
UkrAgroConsult

Автори статей:

Казахстан входить до десятки основних експортерів пшениці і є другим найбільшим експортером борошна на світовому ринку. Як постачальник Казахстан займає левову частку на зерновому ринку країн Середньої Азії (Узбекистан, Афганістан, Таджикистан, Туркменістан та ін.).

Поточні політичні події в Казахстані викликали перебої у роботі інтернету та призупинення у роботі банків у великих містах країни. У зв’язку з цим найближчим часом валютні операції, що вимагають передоплати, можуть бути відстрочені, що може дещо уповільнити активність торгівлі зерном на середньоазійському ринку.

Політична та фінансова нестабільність у середньостроковій перспективі може спричинити посилення контролю над вивезенням товарів на кордоні (і зерна в тому числі), що може спричинити зростання цін на пшеницю та борошно у регіоні.

Уряд, швидше за все, робитиме спроби контролю внутрішніх цін соціально значущих товарів, щоб уникнути дефіциту та ажіотажного попиту.

На тлі невдалого власного врожаю зерна в Казахстані в 2021 р. імпорт пшениці з Росії, за деякими оцінками, може досягти 4 млн т, але за умов нестабільності цей показник може ще більше збільшитися.

З іншого боку, ситуація, що склалася негативно позначиться на економічному стані Казахстану, що може призвести до знецінення внутрішньої валюти. Девальвація тенге, своєю чергою, може зробити казахське зерно більш конкурентоспроможним проти конкуруючого російського, що у довгостроковій перспективі може бути вигідно с/г виробникам у Казахстані.

Детальна інформація про експорт зернових культур і продуктів їх переробки, баланси попиту і пропозиції, цінові тенденції, стан посівів та хід збиральної/посівної кампанії в країнах Чорноморського регіону, доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.

AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, що надає швидкий доступ до щоденної оперативної інформації агро ринку Причорномор’я, аналітичних звітів та прогнозів, історичних даних, а також ефективних інструментів для обробки та завантаження даних.

Підвищіть свою ефективність з допомогою агро аналітики вже зараз!

Реєструйтесь, щоб отримати розширений демо-доступ на 7 днів:

http://agrisupp.com/ru/register/1

 

УкрАгроКонсалт

Позначки:, , , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox