Покращення погодних умов у Південній Америці зменшує вплив погодного чинника на ціни

соя

Увага трейдерів прикута до погодних умов у Південні Америці, де очікувалося різке збільшення виробництва сої та кукурудзи завдяки розширенню площ сівби та покращенню врожайності після посушливого попереднього сезону. Проте дефіцит опадів в Аргентині та на півдні Бразилії змусив експертів знизити прогнози.

В Бразилії склалася дивна ситуація, коли на півдні країни у грудні та на початку січня відчувався дефіцит вологи, а на півночі та у центрі потужні зливи призвели до повеней та хвороб на посівах сої, що негативно вплинуло на загальний врожай в країні.

Цього тижня на півдні країни, у штатах Паран та де Сул пройшли рясні опади, які покращили стан посівів сої та кукурудзи першого врожаю, а у центрі та на півночі кількість дощів зменшилася, що дозволить активізувати збирання сої, а після того почати сівбу кукурудзи другого врожаю.

Наступного тижня на всій території Бразилії ітимуть дощі, які покращать стан пізніх посівів та поповнять запаси ґрунтової вологи перед сівбою кукурудзи safrinha, особливо на півдні. Прогнози врожаю сої в країні знизили до 133-141 млн т у порівнянні з оцінками листопада у 144-145 млн т та торішніми 138 млн т. Це підтримує ціни на сою на високому рівні, проте по мірі її збирання та уточнення даних по виробництву можна очікувати коригування котирувань.

В Аргентині внаслідок посушливих умов у грудні та на початку січня потенціал врожаю сої знизився з 50-52 млн т до 40-46 млн т (46,2 млн т у 2020/21 МР), а кукурудзи – до 54-57 млн т (50,5 млн т у 2020/21 МР). Наступного тижня по всій країні пройдуть дощі, які покращать стан пізніх посівів, яких у цьому сезоні посіяно більше. Раннім посівам сої та кукурудзи посуха завдала незворотних збитків, і дощі не зможуть відчутно покращити їх стан.

Трейдерів непокоїть погода з вищими за норму температурами та низьким рівнем опадів у США, яка може погіршити стан посівів озимої пшениці, особливо на заході. Протягом двох тижнів по всій території країни пройдуть кілька фронтів холодного повітря з незначними опадами у вигляді снігу. Західні й південні регіони Південних рівнин США страждають від дефіциту вологи, але наступного тижня там пройдуть незначні опади у вигляді снігу.

В Україні та Росії склалися переважно задовільні для зимівлі озимини метеорологічні умови. Морозів, що могли б пошкодити посіви, майже не було. Висота снігового покрову у центральних областях Росії складає 10-30 см, у південних – 1-5 см, тоді як в Україні на більшій частині полів сніг відсутній. В наступні 7-10 днів очікуються зниження температур до -8…-5 оС та потужні снігопади, які поповнять запаси вологи.

 

GrainTrade

Позначки:, , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox