Погодні умови останніх тижнів по-різному вплинули на сільгоспкультури
На більшій частині території країни травень був дуже сухим, а третя декада травня виявилися однією із найбільш сухих у північних та західних областях. Та оскільки в цей час не спостерігалося дуже високих температур повітря, агрометеорологічні умови останньої весняної декади були задовільними для вегетації усіх сільськогосподарських культур. Втім, вплив погодних умов був не однаковий на різні види сільськогосподарських культур на різних територіях.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН щодо агрометеорологічних умов та стану посівів сільгоспкультур.
Так, унаслідок більш активного, ніж у попередній період, накопичення ефективного тепла створювалися сприятливі умови для вегетації теплолюбних культур, фазовий розвиток яких наблизився до середніх багаторічних строків, або дещо випередив середні строки.
Одночасно відсутність опадів та висихання верхніх шарів ґрунту створювали малосприятливі умови для початкового розвитку висіяних пізніх технічних та городніх культур. У північних та західних областях, де після надмірної кількості опадів у квітні, травень виявився одним із найсухіших за останні 30 років, створювалися сприятливі умови для сівби теплолюбних культур та проведення польових робіт.
Станом на початок червня запаси продуктивної вологи у ґрунті відповідали достатньому та оптимальному рівням. Разом з тим, в окремі дні у цих областях відмічалися слабкі суховії, які сприяли висушуванню та ущільненню верхніх шарів ґрунту, що затримувало вчасне утворення сходів.
При цьому за повідомленням агрометеорологів у Волинській області місцями зберігалося підтоплення посівів. Проте погіршення стану сільськогосподарських культур не відмічалося.
У південних та центральних областях, де пройшли як слабкі та помірні, так і сильні дощі та збільшилася відносна вологість повітря, умови для вегетації всіх сільськогосподарських культур пом’якшилися. Хоча запаси продуктивної вологи на посівах пізніх культур поступово витрачалися, як в орному так і в метровому шарах ґрунту, а на окремих площах вже понизилися до незадовільних значень.
У Дніпропетровській, Кіровоградській та Харківській областях, де спостерігалися часті, хоч і нерівномірні дощі, агрометеорологічні умови для вегетації озимих, ранніх ярих культур та просапних культур були добрі та задовільні. Розвиток сільськогосподарських культур відбувався при достатній волого- та теплозабезпеченості. Стан посівів оцінювався як добрий.
Читайте також
Fortior Law – Юридичний Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
На аукціон повторно виставили найбільшу державну ділянку землі
Асоціація виробників зерна Канади засуджує угоду Bunge-Viterra
Плануйте новий сезон з прогнозом урожаю та посівних площ-2025 від УкрАгроКонсалт
Картопля трохи подешевшала завдяки імпорту й нижчому попиту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом