Погода затримала посівну ярих на Кіровоградщині на 2-3 тижні, зате для озимих умови сприятливі
У господарстві Новоукраїнського району на Кіровоградщині розповіли про особливості посівної-2023. У другий рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну більше залучили жінок, бо чоловіки на фронті. Весняні дощі негативно вплинули на посівну ярих культур, але позитивно на озимі.
Перелік культур, які сіють, у господарстві не змінюють. Це ріпак, кукурудза, соняшник, пшениця та горох.
Погода, яка відтермінувала посівну, поки негативно впливає на розвиток ярих культур, але позитивно вплинула на озимі.
«Дощі у квітні припали на період розвитку озимих культур, але сіяти ярі ми завершили 15 травня — на три тижні пізніше, ніж торік», — каже керівник господарства Володимир Волошановський.
Ярого ячменю посіяли 120 га, як і торік. Наразі сходи ячменю дещо слабкуваті, каже аграрій. Тому днями його підживили і сподіваються на кращий розвиток.
«Строк сівби ярого ячменю — в останніх числах березня або початку квітня. Попри надзвичайно складні погодні умови, що склалися, він посіяний у кінці квітня. Просто для випробування. Що буде з цим ячменем, природа покаже», — зазначає Володимир Волошановський.
Також запізнилися і з сівбою гороху — на три тижні. Рослини вже зійшли, здорові, але належного росту поки немає.
Зазначається, що урожай кукурудзи завдяки достатньому удобренню в господарстві планують отримати на рівні минулого року — до 10 т/га.
«Це давало можливість фінансово забезпечувати господарство, розраховуватись із пайовиками, сплата податків, виплата заробітної плати», — наголосив керівник господарства.
Каже, що залучили на посівній 50 людей. Через мобілізацію військовозобов’язаних чоловіків працювало вдвічі менше, ніж торік.
«Підняли пенсіонерів, підняли тих людей, які практично і не залучені були раніше у сільському господарстві. Багато жінок працює», — додає керівник.
Загалом же посівну на Кіровоградщині 3,5 тисячі господарств завершили на два тижні пізніше, ніж торік. Зернові культури посіяли на площі понад 403 тисячі гектарів, технічні культури — ріпак, соняшник — на площі понад 737 тисяч гектарів, як і торік. Менше кукурудзи — 320 тисяч гектарів.
«Це на 20 тисяч гектарів менше, ніж це було того року. Кукурудза — менш рентабельна, ніж соняшник, і аграрії відмовилися від посіву частини кукурудзи на користь соняшника. Соняшника посіяли більше на 30 тисяч гектарів», — каже керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.
Для забезпечення харчових потреб та перероблювання обсягів посіяного достатньо, зазначила вона.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Кабмін посунув терміни розподілу погектарних дотацій
Сильні опади у Південній Америці покращують перспективи урожаю сої та кукурудзи
Ціни на соняшник знизилися до 24-25,5 тис. грн/т
Умови третьої декади листопада були сприятливі для озимих
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом