Погода в основних країнах-експортерах сприяє збиранню та сівбі, але в Україні дощі затримують польові роботи
У вересні в основних країнах – експортерах зерна панувала сприятлива для збирання врожаю та сівби погода, що знизило вплив погодних чинників на ціни.
На Середньому Заході США суха та тепла погода сприяє завершенню збирання сої та кукурудзи, і сівбі озимої пшениці. Розсіяні дощі минулого тижня покращили запаси вологи та стан озимини. В наступні 7-10 днів збережеться суха та тепла погода, що прискорить збирання та збільшить пропозиції нового врожаю.
Райони Південних та Північних Рівнин все ще страждають від дефіциту опадів, що затримує сівбу озимої пшениці. Протягом тижня там пройдуть окремі дощі, які суттєво не змінять стан посівів озимини.
В Бразилії у вересні пройшли рясні опади, тому тепер фермери активно сіють кукурудзу та сою, площі під якими планують збільшити. В більшості регіонів протягом тижня пройдуть невеликі, а в центральній частині – інтенсивніші дощі. Наприкінці тижня новий фронт принесе в регіон додаткові опади.
В Аргентині зберігається посуха, і навіть короткочасні дощі не покращили стан посівів пшениці та кукурудзи. Якщо найближчим часом кількість опадів не збільшиться, то фермери частину посівів кукурудзи будуть змушені замінити соєю.
В канадських преріях погода сприяє збиранню пізніх культур. Збирання каноли затримується, але його дозволить прискорити прогнозована на найближчий тиждень суха й тепла погода.
На сході рф в Алтайському краї випав сніг та почались морози, проте більшу частину врожаю пшениці вже зібрали, тому загальний врожай пшениці в країні може сягнути 96-100 млн т. Опади на заході рф та в Україні поповнюють запаси ґрунтової вологи, але затримують збирання врожаю пізніх культур.
В Україні тривалі дощі затримують збирання соняшника та сої, а частина врожаю може постраждати від гнилі, що знизить врожайність та якість насіння. Якщо у жовтні – листопаді дощі продовжаться, то збирання деяких посівів кукурудзи буде перенесено на зиму або весну.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Уряд продовжив фінансування програми підтримки фермерів на 2025 рік
Прогнозується зниження імпорту пшениці та рису до Індонезії
Ціни на соняшник в Україні виросли на тлі дефіциту пропозицій, але тиск на них пос...
Загрозливих явищ для перезимівлі озимих на Харківщині поки не фіксували
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом