Після підриву Каховської ГЕС проблема зрошування стане найбільшою в сільському господарстві півдня України

Джерело:  УкрАгроКонсалт
орошение

Каховський канал забезпечував водою більше півмільйона гектарів земель. Тому проблема зрошування стане найбільшою в сільському господарстві, а також в екологічній і соціальній сферах на півдні України.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

За його словами, постраждають і землі, які не мали зрошувальних систем – фермерам тепер не буде за що їх обробляти. Оскільки основний і стабільний дохід вони отримували від врожаїв з полів, які мали зрошувальні системи.

«Наслідки припинення зрошування значно більші. Не півмільйона гектар, а мільйон-півтора гектарів не будуть використовуватися повною мірою. Щоб відновити зрошування, треба  3-5-7 років. І це повинно стати пріоритетом. Бо це питання не тільки агробізнесу, екології, а й соціальне. Фермери утримують соціальне життя в навколишніх селах, сплачують податки, платять орендодавцям, а це здебільшого літні люди, за паї», – зазначив Микола Сольський.

Міністр також повідомив, що Каховське водосховище було джерелом для двох систем зрошування і подачі води – Каховської системи  і Північно-Кримського каналу. Ці системи були збудовані з урахуванням рівнів води, щоб мінімально використовувати електроенергію для насосів. Зараз рівень води впав, тому вода до систем просто не дістається.  Щоб його підняти, треба відновлювати дамбу. Тому це проблема на багато років.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!