Підсумки тендеру в Туреччині посилюють тиск на ціни соняшникової олії

Зернова агенція Туреччини (ТМО) 20 березня на міжнародному тендері по закупівлі 18 тис т нерафінованої соняшникової олії з поставкою 2-21 квітня на базисі CFR придбала наступні партії олії:
- 6 тис т у компанії Yayla з доставкою до порту Мерсін/Іскендерун за ціною 1208,9 $/т,
- 6 тис т у компанії Aves з доставкою до порту Мерсін/Іскендерун за ціною 1209 $/т,
- 6 тис т у компанії Aves з доставкою до порту Текірдаг за ціною 1195 $/т.
Трейдери очікували, що ціни закупівлі будуть вищими, оскільки за останні тижні ціни пропозицій соняшникової олії з України та рф виросли на 20-30 $/т до 1140-1160 $/т FOB, хоча подальше зростання обмежило різке падіння котирувань на соєву та пальму олію.
За даними Trading Economics, середня ціна на соняшникову олію з доставкою покупцям за тиждень впала на 1% до 1333 $/т, втративши з початку березня 3,5% на тлі зниження травневих ф’ючерсів на соєву олію в Чикаго на 3,2% до 938 $/т і на пальмову олію з Малайзії на 2,2% до 998 $/т.
За перші шість місяців 2024/25 МР рф збільшила експорт соняшникової олії порівняно з попереднім сезоном на 9% до 2,51 млн т, з яких Індія придбала 1,07 млн т, а Туреччина – 511 тис т. За прогнозами, у 2024/25 МР рф експортує 5,5 млн т соняшникової олії, тому у другій половині сезону конкуренція між російськими та українськими продавцями олії посилиться, особливо на основному ринку – в Індії.
У 2024/2025 МР (станом на 1 березня) Україна зменшила експорт соняшникової олії порівняно з аналогічним періодом попереднього сезону на 24% до 2,4 млн т, що стало найнижчим показником для цього періоду, починаючи з 2016/2017 МР. Основними покупцями української олії залишилися країни ЄС (54% від загального експорту). Крім того, вперше за останні три сезони лідером серед імпортерів стала Індія, яка придбала 417 тис. т олії, що в п’ять разів перевищує показник минулого сезону.
До кінця сезону Україна ще могла б експортували близько 2 млн т соняшникової олії, але стримування фермерами продажів соняшника в очікуванні підвищення цін обмежує обсяги переробки. Вже у березні – квітні на ринки вийде соняшникова та соєва олія з Аргентини, а в Малайзії та Індонезії почнеться сезонне збільшення виробництва пальмової олії.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом