Перші аукціони з оренди державних земель можуть відбутися влітку 2024 року — очільник ФДМУ
Про це повідомив голова Фонду державного майна Віталій Коваль.
«Плануємо вийти на оголошення цих земельних аукціонів у липні 2024 р. Якщо зможемо це зробити раніше, то я похвалю команду», — заявив він.
Посадовець зазначив, що мова йде про відносно новий напрямок діяльності для ФДМУ.
Згідно з законодавством, якщо державне підприємство залишається прибутковим, воно має перетворитися на ТОВ, зберігши 100% частки держави й створивши наглядову раду. Таке підприємство автоматично отримує свою землю в оренду на 50 років і має щорічно сплачувати щонайменше 12% від її нормативно-грошової оцінки до бюджету.
Якщо зазначені вимоги не будуть виконані, землю можуть вилучити та передати іншим фермерам в користування через систему Prozorro. Таким чином в Україні вирішили боротися зі схемами через які посадовці заробляли величезні гроші, штучно занижуючи обсяги отриманого врожаю.
Читайте також
Реліз – 17 грудня! Прогноз урожаю та навігатор цін 2026/27
Жнива в Україні завершуються: загальний врожай наразі перевищує 56 млн т
Пшениця демонструє найгірший тиждень з червня на тлі глобального профіциту
На обговорення винесли зміни в оподаткуванні, які плануються з 2027 року
«Соєвий GPT» привів міністерство сільського господарства Південної Кореї до незруч...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом