Перехідний період для уніфікації правил використання пестицидів між Україною та ЄС має становити хоча б 10 років
Перелік дозволених до викоритстання пестицидів в Україні та ЄС на сьогодні різний. Коли Україна стане повноцінним членом ЄС, ці правила мають бути уніфіковані. І релевантний для українського ринку перехідний період має бути хоча б 10 років, щоб сільгоспвиробники могли системно і без втрат перейти на нові правила використання пестицидів.
Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький у ході конференції «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?».
«Перша оцінка ринку – що цей період має становити хоча б 10 років, щоб системно і без втрат перейти на вимоги ЄС. Можливо, по деяких препаратах він може бути більший, по деяких – менший. Все буде вирішено в процесі перемовин»,
– зазначив Тарас Висоцький.
Наразі в ЄС діють обмеження щодо використання таких препаратів як хлорпірифос, хлорпірифосметил, атразин, неонікориноїди (імідаклоприд, клотіанідин, тіаметоксам).
Читайте також
Перебої з експортом з України підтримали ціни на румунський ріпак
Ціни на кавуни в Україні продовжують знижуватися
Надходить інформація про ураження олійноналивного терміналу ЕФКО в російському пор...
З 1 жовтня в Україні діятимуть повні вимоги до маркування харчових продуктів і кормів
Порт Констанца збільшив потужності зернового терміналу до 180 тис. т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом