Переговори щодо зернової угоди 5 травня не мали успіху, тому перенесені на цей тиждень
У п’ятницю 5 травня в Стамбулі пройшла зустріч лише технічних спеціалістів ООН, Туреччини, України та рф, а переговори заступників міністрів оборони країн-учасниць пройдуть цього тижня.
Про це повідомив міністр оборони Туреччини Хулусі Акар, і додав, що “Туреччина докладає зусиль для продовження зернової ініціативи у плановому порядку та її швидкої та безпечної роботи. Цього тижня пройде зустріч заступників міністрів оборони, де також буде обговорено питання евакуації судів під прапором Туреччини, які від початку масштабного вторгнення рф залишаються в портах України”.
На питання щодо вірогідності продовження зернової угоди Х. Акар відповів: “Після проведених зустрічей складається враження, що вони матимуть позитивний результат. І ми активно працюємо над цим”.
Заступник речника держсекретаря ООН Фархан Хак повідомив, що перевірки раніше погоджених суден продовжаться, тоді як дія самої угоди завершується 18 травня.
Водночас генеральний секретар Конференції ООН з торгівлі та розвитку Ребека Грінспен обговорює в москві питання зернової угоди з представниками російської влади, які висувають нові вимоги для продовження зернової ініціативи.
Нагадаємо, останнім часом російська сторона майже не погоджує інспекції суден в напрямку порту Південний, оскільки аміакопровід Тольятті-Одеса досі не працює.
За даними Рейтерс, минулого тижня інспектувалося не більше 2 суден на день, тоді як протягом останніх 3 тижнів щодня оглядалися в середньому 3-4 судна.
Експорт зерна з України за 1-7 травня виріс на 35% до 1,1 млн т після того, як на попередньому тижні він сильно уповільнився через 3-денний саботаж оглядів суден російськими інспекторами.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом