Панама забрала під контроль термінали Бальбоа та Крістобаль у китайців
Влада Панами тимчасово взяла під контроль два великі контейнерні термінали біля входів до Панамського каналу – Бальбоа і Крістобаль – і передала їх в управління структурам Maersk і Mediterranean Shipping Company (MSC) після рішення Верховного суду, який визнав недійсною правову основу концесії компанії Panama Ports Company (PPC), що входить до гонконгського холдингу CK Hutchison, випливає з офіційної заяви адміністрації президента Панама.
Морська адміністрація Панами отримала контроль над терміналами на підставі судового рішення та президентського декрету №23, який передбачає тимчасове зайняття рухомого майна, необхідного для забезпечення безперервної та безпечної роботи портів.
Перехідні концесійні контракти терміном до 18 місяців затверджені за виключною процедурою: термінал Бальбоа буде експлуатувати APMT Panama, SA, структура Maersk, Крістобаль – TIL Panama, SA, пов’язана з Mediterranean Shipping Company.
Підставою для цих кроків стала публікація рішення Верховного суду в офіційному віснику. Документ обсягом 69 сторінок, датований 29 січня 2026, визнав неконституційним закон 1997 року, яким затверджувався контракт PPC, а також анулював продовження концесії від 2021 року.
Китай попередив Панаму про політичні та економічні наслідки прийнятого рішення. CK Hutchison заявила, що вважають припинення концесії та дії влади незаконними та ініціювала міжнародний арбітраж проти Республіки Панама. Президент Панами Хосе Рауль Муліно підкреслив, що заходи, що вживаються, не є експропріацією активів.
Читайте також
Світовий експорт соєвої олії у лютому скоротився на 18%
Частина фермерів Харківщини не проводитиме весняну посівну
Європейські фермери змушені переглядати посіви через різке подорожчання добрив
Уряд запустить експериментальний проєкт для підтримки портів на Дунаї
Йорданія має запаси пшениці більш ніж на 5 місяців
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом