Пальмова олія подешевшала ще на 10%, що посилило тиск на ціни на соняшник в Україні

Джерело:  GrainTrade
пальмовое масло

Після обвалу цін на пальмову олію в понеділок на 9,5% вчора котирування опустилися ще на 10,7% до 6-місячного мінімуму, що посилило тиск на сусідні ринки соєвої та соняшникової олії та призвело до чергового падіння цін на соняшник в Україні.

Прогнозована рецесія світової економіки знизить нафтові котирування та обсяги імпорту рослинних олій до Китаю, а дозвіл Індонезії на експорт майже 1 млн т пальмової олії вже обвалив ціни на неї.

Після спекулятивного зростання до 7000 рінггитів/т внаслідок заборони експорту з Індонезії наприкінці квітня, серпневі ф’ючерси на пальмову олію на малайзійській біржі Bursa вчора впали на 10,7% до піврічного мінімуму 4499 рінггитів/т або 1022 $/т, втративши за два тижні 38% ціни на тлі перепроданості ринку. Ринок повертається до прийнятних для покупців рівнів цін, і сподівається на активізацію закупівель Китаєм.

Китай у травні скоротив у порівнянні з травнем 2021 р. імпорт рослинних олій у 2,2 рази до 533 тис т, зокрема соєвої – з 130 до 9 тис , соняшникової – з 126 до 16 тис т, пальмової – з 559 до 258 тис т, ріпакової – з 216 до 117 тис т. З січня по травень імпорт рослинних олій зменшився на 3,5 млн т або 58% до 5,19 млн т через надто високі ціни, викликані тривалими карантинами в КНР та війною росії проти України.

На біржі в Даляні вчора ф’ючерси на соєву олію впали на 5,1%, а на пальмову – на 3,8%.

На біржі в Чикаго ф’ючерси на соєву олію вчора впали на 4,1% до 1555 $/т, втративши за два тижні 17% ціни на тлі завершення сівби та гарного стану посівів у США.

Обвал ринків рослинних олій знизив попит на соняшникову олію, хоча поставки з України і так залишаються обмеженими через блокування портів, а росія має складнощі з проведенням валютних розрахунків та отримала зростання вартості фрахту зі своїх портів.

Агенція ІКАР повідомляє про відсутність експортного попиту на російську соняшникову олію, оскільки більшість покупців переорієнтувалися на дешевшу індонезійську пальмову олію, а турецькі споживачі намагаються придбати дешеве масло з України. Ціни попиту на російську олію впали до 1570 $/т FOB, тоді як ціни пропозицій складають 1750-1800 $/т FOB порти Чорного моря.

В Україні ціни попиту на соняшникову олію впали до 1400-1550 $/т DAP Польща, Румунія, Болгарія. На тлі зниження цін на рослинні олії ціни попиту на соняшник цього тижня впали на 1000-2000 грн/т до 12500-14500 грн/т з доставкою на завод. Аграрії стримують продажі соняшника, готуються до збирання нового врожаю та шукають додаткові ємності для його зберігання.

Викликана ракетним ударом пожежа на терміналі Евері в Миколаєві знищила 70 тис т соняшникової олії, що зберігалася в порту. Це підтверджує, що росія продовжує знищувати конкурента по поставкам агропродукції, зокрема й соняшникової олії.

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox