Падіння закупівельних цін на кукурудзу в Україні зупинилося

Джерело:  GrainTrade
кукуруза

Військова агресія росії продовжує завдавати збитків економіці України. Особливо від втрати можливості експорту зерна через порти страждають аграрії. Трейдери активно вивозять раніше придбане зерно, але майже зупинили закупівлі, що у березні паралізувало торгівлю зерновими. Але у квітні торговельна активність почала зростати, по мірі налагодження маршрутів експорту через західні кордони.

Ринок кукурудзи постраждав найбільше, оскільки висока вартість доставки до європейських покупців та великі черги на пунктах переходів спонукає трейдерів до роботи з дороговартісними товарами – соняшником, соєю, соняшниковою олією.

Черги, викликані тривалим перевантаженням або заміною колісних пар на українських вагонах, призвели до запровадження конвенції на залізничні поставки кукурудзи до кордонів з Польщею та Румунією. На цьому тлі ціни попиту на кукурудзу з доставкою в порт Рені або Констанцу минулого тижня дещо знизилися, проте зараз відновили зростання.

Перевантажена логістична інфраструктура, значний обсяг пропозицій та падіння внутрішніх цін тиснуть на котирування. Посилює тиск зниження попиту з боку переробних підприємств та птахофабрик на тлі бойових дій в Україні та внаслідок поширення пташиного грипу в країнах ЄС.

Ціни попиту на поставки української кукурудзи в травні – червні складають:

  • кордон з Польщею DAP Ізов – 235-250 $/т, DAP Ягодин – 235-240 $/т,
  • кордон зі Словаччиною DAP Чоп 250-265 $/т,
  • кордон з Молдовою DAP Могилів-Подільський 245-260 $/т,
  • порт Констанца (Румунія) 290-305 $/т.

Світові ціни на кукурудзу також опускаються на тлі падіння попиту з боку Китаю, в деяких регіонах якого тривають локдауни внаслідок короновірусу.

Травневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу в Чикаго з початку тижня впали на 2,5 $/т до 342 $/т (втративши за місяць 7,6%), а на американську кукурудзу – на 6,8 $/т до 315,2 $/т (додавши за місяць 6,7% на тлі затримки сівби через дощі та холодну погоду).

За даними NASS USDA, у США на 1 травня кукурудзою засіяно 14% площ у порівнянні з 33% в середньому за 5 років, що є найгіршим показником з 2013 року.

Експорт кукурудзи з США другий тиждень тримається на високому рівні 1,68 млн т, але загалом у сезоні сягнув лише 36,6 млн т із прогнозованих USDA 63,5 млн т, що на 16% поступається торішнім темпам.

Обсяг переробки кукурудзи на етанол у США в березні виріс в порівнянні з лютим на 8,2% до 11,5 млн т завдяки зростанню цін на нафту та попиту на етанол.

Спека у центральній Бразилії погіршує стан посівів кукурудзи, тому агенція StoneX знизила прогноз другого врожаю кукурудзи на 3 млн т до 88,14 млн т. Перший врожай вже зібрано, але він використовується для внутрішнього споживання, а на експорт починаючи з липня – серпня іде переважно другий врожай.

Позначки:, , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox