ОЕЗи завантажені на 50-60%

У січні – березні поточного року основними викликами для олійно-жирового комплексу України були невиправдано високі ціни на насіння соняшника та продовження стримування його продажів.
Про це повідомляє пресслужба «Укроліяпром».
В Асоціації зауважили, впродовж поточного маркетингового року близько 67% запасів соняшника знаходяться у сільськогосподарських підприємств.
«Діючі в Україні потужності з переробки насіння олійних культур у 2024/25МР, за підсумками вересня-грудня були завантажені на 50-60% не стільки через зменшення виробництва соняшника урожаю 2024 року, скільки через стримування його продажів сільськогосподарськими виробниками. Деякі підприємства перейшли на сою», – констатували в «Укроліяпром».
В Асоціації також уточнили, що ріпак залучити на переробку, як у минулому маркетинговому році ( переробили рекордну кількість – понад 1,0 млн. тонн ), не змогли через його масовий експорт. Переробка соєвих бобів перевищить 2,5 млн. тонн, але ця сільськогосподарська культура, як і ріпак, орієнтована на експорт.
Читайте також
Дмитро Казанін на конференції «BLACK SEA GRAIN.KYIV» розповів про комплексну логіс...
Китай шукає альтернативні джерела ріпаку для комбікормів після загострення відноси...
ЄС готує для України проміжний режим торгівлі після припинення АТЗ
ОНОВЛЕНО ДАНІ ПО ЯРИМ КУЛЬТУРАМ! Україна: Прогноз посівних площ та врожаю зернових...
Серед олійних культур найпростіше зберігати в рукавах соняшник, найскладніше — сою
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом