Низький урожай та високі ціни на яблука очікуються по всій Європі
Весняні заморозки призвели до значних втрат садівників у Польщі, Чехії та Німеччині.
Такими даними з журналом «Садівництво по-українськи» поділився Володимир Гуржій, керівник компанії USPA Fruit.
«Враховуючи прогноз певного падіння урожаю в Україні, ми прогнозуємо високі світові ціни на яблуко в сезоні 2023-2024», – сказав він.
Заморозки ще можуть пошкодити яблуневі сади у деяких регіонах України, додає експерт. В цій фазі розвитку плодів заморозки шкодять більше, ніж у фазі цвітіння.
«Але я б не був аж таким негативним в прогнозах, – зазначив Гуржій. – Маємо надію, що нас мине чергова хвиля заморозків. Також, за моїми спостереженнями, багато виробників в Україні застосовували заходи прорідження зав’язі на яблунях, а отже не все так погано – є що проріджувати».
Окрім заморозків, є ще один один негативний фактор – війна в Україні і як наслідок великі ризики нестачі робочих рук для вчасного збору врожаю.
«Зрозуміло, що прифронтові зони на сході та півдні Україні потерпають найбільше, – зауважив Гуржій. – Я слабко уявляю, як садівники в цих регіонах будуть давати раду садам та урожаю в постійному режимі високих ризиків з боку агресора».
Читайте також
Семінар «Від гектарів до капіталу: як агробізнесу вийти на IPO» – 26 травня,...
Квоту на імпорт кукурудзи до Туреччини використано на 20%
На Сумщині ярі зернові й зернобобові посіяли на 45% запланованих площ
Південноамериканський агросектор вступає у фазу структурної трансформації на тлі р...
В Україні зʼявиться ще 2 індустріальних парки з агропереробкою
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом