Низький попит навіть на дешеву пальмову олію опускає ціни на соєву та соняшникову олію
За даними AmSpec Agri Malaysia, за 1-20 січня Малайзія скоротила у порівнянні з аналогічним періодом грудня експорт пальмової олії на 38,5% з 921,8 до 566,5 тис т, зокрема експорт сирого пальмового олеїну – з 327,9 до 99,3 тис т, пальмового олеїну – з 243,4 до 206,2 тис т, стеарину – з 72,9 до 41,6 тис т, сирої пальмоядрової олії – з 36,9 до 10 тис т. Водночас експорт рафінованої пальмової олії виріс з 54,7 до 71,5 тис т.
Скорочення експорту обумовлене тривалими вихідними в Китаї та Малайзії з нагоди святкування нового року та падінням попиту внаслідок уповільнення економіки. Біржі Китаю та Малайзії відновлять роботу 25 січня і котирування, імовірно, продовжать опускатися на даних по експорту та новинах про запровадження країнами ЄС мита на жирні кислоти з Індонезії.
Квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії минулого тижня виросли на 1,64% до 3904 рінггитів/т або 911,5 $/т.
Євросоюз для захисту внутрішнього ринку від конкурентів запровадив антидемпінгове мито в межах 15,2% – 46,4% на жирні кислоти з Індонезії, що містять в основному пальмову олію та використовуються у косметиці, продовольчих продуктах та ліках. У відповідь президент Індонезії заявив, що спроби ЄС обмежити дії країн, що розвиваються, відносно власних ресурсів свідчить про повернення Європи до «слизьких практик епохи колоніалізму».
Низькі ціни на пальмову олію посилюють тиск на ринки соєвої та соняшникової олії. Так, березневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго минулого тижня впали на 2,9% до 1365 $/т, а на соняшникову з доставкою покупцям – на 5% до 1170 $/т CIF (за даними платформи Trading Economics) на тлі збільшення пропозицій з України та рф.
В рф мито на експорт соняшникової олії четвертий місяць поспіль залишається нульовим, а індикативна ціна, відносно якої обраховується мито, у січні склала 1207,6 $/т (у грудні 1178,1 $/т).
Нарощування експорту української соняшникової олії зерновим коридором збільшило обсяг пропозицій на ринку, тому ціни попиту на DAP – Польща, Румунія, Болгарія впали до 1100-1150 $/т. Світовий ринок очікує падіння цін на шрот слідом за зниженням цін на фуражне зерно, що призведе до зниження цін на соняшник в Україні.
За оцінками експертів Solvent Extractors Association, Індія у 2022/23 МР може збільшити у порівнянні з попереднім сезоном експорт шротів на 60% до 2,82 млн т. Зокрема у грудні 2022 р було експортовано 433,43 тис т шротів, тоді як у грудні 2021 р – лише 170,87 тис т. Активізації експорту сприяє падіння внутрішніх цін, що підвищує конкурентоспроможність продукції. Наразі Індія є одним з основних постачальників ріпакового шроту (в середньому по 255 $/т FOB) до В’єтнаму, Південної Кореї, Таїланду та інших країн Південно-Східної Азії.
В основних аграрних регіонах Аргентини вихідними пройшли потужні дощі, що знизить спекулятивний попит на сою та продукти переробки й посилить тиск на котирування олійних.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
USDA збільшило оцінку врожаю кукурудзи в Україні
Аргентина збирається вперше експортувати пшеницю до Китаю за останні 10 років
Озимі зернові на Київщині перебувають у фазі «сходи»
Ф’ючерси на сою у вівторок зміцнилися після публікації звіту МСГ США
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом