Новий зерновий коридор допомагає суттєво нарощувати темпи експорту
UkrAgroConsult
Автор статті:
Експорт агропродукції за 1-15 грудня склав 3.38 млн тонн, що на 20% більше, ніж за аналогічний період попереднього місяця. Експорт аграрної продукції у грудні має перевищити 6 млн тонн, що стало можливим завдяки відкриттю українського судноплавного маршруту. За 1-15 грудня частка сухопутного експорту в загальному експорті знизилася до 14.1% на фоні збільшення активності роботи морських портів. При цьому роль дунайських портів в першій половині грудні була найнижчою за весь 2023 рік.
Автотранспорт
Темпи експорту агропродукції автомобільним транспортом зменшуються під кінець року через продовження страйків з боку сусідських країн. Наразі на вʼїзд в Україну з боку Польщі сформувалася черга з майже 4 тисяч вантажівок. Міністерство інфраструктури України заявляє, що під кінець цього року Україна і Польща можуть прийти до спільної позиції щодо блокування кордонів. Зазначимо, що рослинні олії залишаються основним товаром, який везуть автомобільним транспортом на експорт.
Залізничний транспорт
Залізничні темпи експорту в перші тижні грудня лише трошки відстають від темпів минулих місяців. Загальний обсяг експорту у грудні прогнозується на рівні 800-900 тис. тонн, що не відрізняється від середнього показника за останні 4 місяці. Експортні потоки залізницею ще не встигли переорієнтовуватись в бік морських портів.
Що стосується внутрішніх перевезень залізницею, то станом на 19 грудня до морських портів України прямує 6.6 тис. вагонів з зерном (або близько 400 тис. тонн), що майже на тисячу більше, ніж тижнем раніше.
Експорт морським транспортом через порти Дунайського регіону у першій половині грудня склав лише 0.56 млн тонн, що сильно відстає від аналогічного періоду минулого місяця. Дунайський регіон поступово втрачає свою привабливість для експортерів, що зумовлено відкриттям набагато дешевшого варіанту експорту через Одеські порти.
Зазначимо, що частково завдяки активності портів Дунайського регіону, у січні-листопаді румунський порт Констанца відвантажив 32.6 млн тонн зерна і встановив рекорд (попередній річний рекорд становив трохи більше 25 млн тонн). Українське зерно склало 13 млн тонн, тобто близько 40% від загального обсягу перевалки. За 2022 рік обсяг перевантаженої агропродукції з України у порті Констанца становив 8.6 млн тонн.
Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.
AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який об’єднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я, звітів, з історичними даними, а також інструменти обробки та завантаження даних.
Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!
Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів: http://agrisupp.com/uk/register/1
Читайте також
Польські фермери розблокували пункт пропуску “Шегині – Медика”
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом