Новий сезон для соняшнику Болгарії обіцяє бути вдалим

Джерело:  УкрАгроКонсалт
соняшник
UkrAgroConsult

Автори статей:

В 2021/22 МР Болгарія зібрала другий рекордний урожай соняшника за рахунок розширення площ та отримання другої рекордної врожайності. Урожай сягнув майже 2 млн т.

Продовжилася переорієнтація на внутрішню переробку соняшнику, яка перевищила зібраний урожай. Зростання обсягів внутрішньої переробки відбулося за рахунок зниження експорту соняшнику на 11% до 2020/21 МР та зростання імпорту до рекордного рівня (+54% до 2021/21 МР).

Усі ключові постачальники соняшнику до Болгарії збільшили відвантаження, Україна стає першою за обсягами поставок під впливом військового фактору та часткової переорієнтації ринку на експорт сировини.

Основним ринком збуту соняшнику залишаються країни ЄС (66% всього експорту). До ТОП-імпортерів потрапив Китай.

Експорт соняшникової олії рекордний (+39% до 2020/21 МР). 65% всього експорту спрямовується до країн ЄС, 16% припадає на Південну Африку.

До ТОП-імпортерів потрапили Індія та Ірак, що підкреслює роль Болгарії, як компенсатора зниження поставок з боку України.

В 2022/23 МР очікується рекордний урожай соняшнику, який перевищить 2 млн т, що призведе до зростання експортного потенціалу соняшнику та соняшникової олії. Крім того, очікується високий імпорт, який на тлі активних поставок з України буде на рівні 1 млн т.

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «ОЛІЯ ПРИЧОРНОМОР’Я» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox