Названо причини подорожчання цитрусових
У порівнянні з 2021 р. українцям доведеться цьогоріч викласти чималеньку суму за цитрусові, ціна яких у річному еквіваленті в середньому зросла на 74%.
Такі дані наводять аналітики Zakaz.ua.
Експерти зазначають, що така цінова різниця з минулим роком пов’язана з девальвацією гривні щодо іноземних валют. Адже цитрусові плоди в Україні імпортного походження: фрукти надходять з Туреччини, Іспанії, Єгипту, Італії, Греції тощо.
Окрім цінового підйому, фрукти зазнали ще й відчутної зміни своєї пропозиції на ринку. Тому зменшились їхні обсяги постачання з-за кордону. В мирні часи основна маса цієї продукції імпортувалась морем. А зараз постачання в Україну йде альтернативними шляхами суходолом, які не здатні замінити морське транспортування за обсягами.
Читайте також
Ціни на ячмінь в Україні перебувають під тиском зростання пропозиції нового врожаю
Молдова відновила контейнерні перевезення залізницею через порт Джурджулешти
В Україні стрімко падає ціна на молоду картоплю
Agro Ukraine Week 2026: три дні, які об’єднали аграрну Україну
Китайський ринок рослинних олій зростає на тлі рекордного імпорту пальмової олії
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом