Наступний рік може стати більш продуктивним для високоолеїнового ринку… за сприятливих умов

Джерело:  УкрАгроКонсалт
соняшник
UkrAgroConsult

Автори статей:

В 2021/22 МР посівні площі високоолеїнового соняшника скоротились на 10% у порівнянні з попереднім сезоном, який став не найкращим роком для аграріїв. Починаючи з січня 2021 року, високоолеїнове насіння продавалося за ціною звичайної сировини і частково було перероблено разом з таким соняшником.

Втім, урожай отримано більше 1 млн т (+6% до 2020/21МР) за рахунок зростання врожайності.

Експорт високоолеїнової олії скоротився на 24% до 2020/21 МР. Ключовим фактором для України стає війна, блокування портів, проблеми логістики. При цьому Україні вдалося зберегти ринки збуту, високоолеїнова олія експортувалася до більш ніж 50 країн світу. Серед ключових імпортерів наростили закупівлі країни ЄС – на 2% у порівнянні з 2020/21 МР та США – на 18%.

У 2021/22 МР йде відновлення премії в ціні високоолеїнового соняшника, але у 2022/23 МР очікується суттєве скорочення посівних площ високоолеїнового соняшника  до -55% до 2021/22 МР. Ринок зазнав негативного впливу військового чинника: крім зниження площ за рахунок окупованих територій, невизначеність та ризики призвели до скорочення імпорту насіння в найпродуктивніші для їх закупівель місяці – лютий та березень.

Враховуючи поточну ситуацію та позитивні чинники, маємо потенціал щодо вирощування високоолеїнового соняшника наступного року. Сподіваємось, що умови, які будуть складатись надалі, дозволять реалізувати його в повному обсязі.

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «ОЛІЯ ПРИЧОРНОМОР’Я» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!