Напруженість на Близькому Сході призвела до збільшення собівартості виробництва цукру в Бразилії

Джерело:  УкрЦукор
цукор

Зростання напруженості на Близькому Сході починає впливати на цукрову та етанольну промисловості Бразилії, оскільки вищі світові ціни на паливо збільшують виробничі витрати та впливають на стратегії виробників у центрально-південному регіоні.

За оцінкою StoneX, різке збільшення цін на сиру нафту мало неоднозначний вплив на цей сектор. З 28 лютого ціни на нафту марки Brent зросли більше ніж на 40%, тоді як імпортні ціни на бензин підскочили на 48%, а на дизельне паливо – на цілих 91%.

Це зростання відчулося і всередині країни, де до 21 березня ціни на дизельне паливо виросли в середньому на понад 1 реал/л по всій країні. У Сан-Паулу ціни виросли на близько 12%.

Галузеві аналітики стверджують, що вищі ціни на нафту, як правило, підтримують доходи від виробництва етанолу, покращуючи перспективи отримання прибутку для виробників. Однак різке зростання цін на дизельне паливо значно збільшило експлуатаційні витрати, особливо у сільськогосподарській діяльності.

Дизельне паливо відіграє важливу роль у структурі витрат сектору, маючи сильний зв’язок із загальними витратами агропромислового комплексу. За оцінками, кожне збільшення ціни на 1 реал/л може збільшити витрати до 36,5 реалів/т цукрової тростини.

Зусилля щодо полегшення тягаря, включаючи податкові пільги на дизельне паливо, мали обмежений цей вплив, оскільки коригування цін продовжувало призводити до зростання витрат.

Оскільки етанол стає більш конкурентоспроможним через зростання цін на нафту, цукрові заводи, ймовірно, переорієнтують більше тростини на виробництво етанолу. Водночас збільшення вартості дизельного палива чинить тиск на маржу цукру, що спонукає виробників коригувати свої стратегії на сезон 2026/2027 МР.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

Secret Link