Найбільше відстає в розвитку пізня озимина
На 12 травня найбільше відставання в розвитку на Дніпропетровщині показала озима пшениця пізніх термінів сівби (5-25 жовтня), особливо на бідних агрофонах.
Про це йдеться у повідомленні ДУ Інститут зернових культур НААН.
Зазначається, зокрема, що обстеження посівів пшениці озимої, яке проводилося наприкінці першої декади травня показало, що незалежно від сортових особливостей та попередників рослини пшениці озимої знаходяться у фазі виходу в трубку – появі останнього (прапорцевого) листа. Пшениця ранніх та оптимальних строків сівби (5–25 вересня) по кращих і удобрених попередниках має середню висоту від 53 до 58 см, середня кількість сформованих пагонів знаходиться в межах 3,5–5,5 шт./рослину.
Рослини пізніх строків сівби (5–15 жовтня) мають висоту 43–55 см, одна рослина сформувала в середньому 2,5–3,0 пагони. Найбільше відставання в рості і розвитку рослин спостерігається за пізніх строків сівби (5–25 жовтня) після стерньових попередників та соняшнику, особливо на бідних агрофонах, де пшениця озима отримувала недостатню кількість поживних речовин. На таких площах рослини сформували, в середньому, по 1,5–2,0 пагони висотою 35–45 см.
«На теперішній час стан посівів, на переважній більшості площ, є добрим та задовільним, особливо там, де сівба проводилася в оптимальні строки по удобрених попередниках», – роблять висновок науковці.
Читайте також
Україна приєдналась до європейської платформи з розвитку сільських територій
Пожвавлення на ринку зерна почалося в Казахстані
Експерт пояснив, що спричинило здешевлення яєць у несезон
Китай посилить роботу щодо збільшення врожайності зернових та олійних культур на о...
Нібулон менш ніж за $1 млн створив цифрові двійники 23 елеваторів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом