На тих ринках, де потрібна пшениця з протеїном 12,5%, Україні немає чого робити — думка

Він пояснює, що у нас складно знайти таку пшеницю, а саме вона користується попитом у низці африканських країн, зокрема в Кенії, Нігерії.
«Як би це дивно не звучало, з урахуванням їхніх балансів і рівня споживання, але вони вимагають саме 12,5% протеїну і не нижче. І там дуже активно працює російська торгова дипломатія. Тобто, якщо 11,5% — це прийнятно для більшості, але якщо стоїть поріг у 12,5% — росія присутня, а ми ні», — каже Жемердєєв.
За словами Хазема Сакера, старшого трейдера Promising International Trading Co. DMCC (ОАЕ), Україна втратила ринки пшениці в Азії та Африці.
«Російська пшениця зараз усюди. Ми втратили 70% ринку Єгипту. Всі українські експортери переорієнтувалися на Європу — і я не розумію чому. Там маржа — всього 1-2$/т, це не торгівля. Ми втратили не лише момент, коли можна було вигідно продавати до Єгипту, а й довіру єгипетського покупця», — сказав він.
Сакер додав, що Україна також втратила позиції на ринках Судану, Ефіопії, Тунісу. Наприклад, у Тунісі нині 75% імпортованої пшениці — російська, ще частина — французька. Української майже немає.
«Повернути ці ринки буде вкрай складно. Я не бачу тих обсягів, які ми могли б туди поставити, щоб це справді мало сенс. Це просто неможливо», — підсумував він.
Читайте також
Світовий імпорт рослинних олій у сезоні 2025/26 перевищить 82 млн тонн – USDA
Елеватори ТАС Агро підтвердили відповідність стандартам ISO
Єгипет закупив сотні тисяч тонн пшениці, зокрема української
Дощі беруть перерву: аграрії встигнуть зібрати ранні зернові вчасно
BLACK SEA OIL TRADE-2025: Нові правила, старі ризики – що чекає торгівлю зер...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом