На Рівненщині аграрії входять у жнива з дефіцитом комбайнерів
На Рівненщині вже найближчими днями може стартувати збиральна кампанія, однак аграрний сектор регіону входить у сезон із серйозною кадровою проблемою. Господарства відчувають гостру нестачу комбайнерів та інших кваліфікованих працівників, що змушує фермерів шукати альтернативні рішення, зокрема залучати жінок до роботи на техніці.
Про ситуацію в ефірі Українського радіо. Рівне розповів голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Рівненської області Андрій Кузьмич. За його словами, аграрії завершують догляд за посівами та активно готуються до старту жнив, які фактично тривають безперервно впродовж усього року через сезонність робіт у полі.
У структурі посівів регіону цього року переважають озима пшениця, кукурудза та соя. Також значні площі відведені під ячмінь, цукровий буряк і соняшник, а серед овочевих культур — картопля, томати та баклажани. Першими до збирання аграрії планують приступити з ріпаку, озимого ячменю та озимої пшениці.
Водночас на формування врожаю впливають погодні умови. Холодна весна дещо пригальмувала розвиток культур, а нестача опадів у частині районів області створює ризики для врожайності. Остаточну картину аграрії зможуть оцінити вже після початку обмолоту зернових.
Серед ключових проблем сезону фермери також називають високі витрати на пальне та дефіцит робочої сили. Через мобілізаційні процеси частина працівників нині відсутня, тому господарства частково компенсують нестачу кадрів залученням жінок до роботи на комбайнах і тракторах, а також механізмами бронювання критично важливих спеціалістів.
Читайте також
УкрАгроКонсалт консультує бізнес у проєктах власної енергогенерації
SEA прогнозує зростання імпорту рослинних олій до Індії у 2026 році
На Одещині намолотили понад 1,3 млн тонн зерна нового врожаю
Великі врожаї не гарантують надлишку зерна на світовому ринку — Карен Браун
Атаки на порти можуть прискорити переорієнтацію експорту олії та шротів на західни...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом