На Одещині триває ґрунтова засуха

Джерело:  Agravery.com
состояние посевов

У південних районах Одеської області триває ґрунтова засуха не тільки під озимими, а й під ранніми ярими зерновими. Нестача вологи є на Полтавщині. В цілому по Україні недобір тепла є негативним чинником для майбутнього врожаю. Про це  25 травня повідомляє Укргідрометеоцентр у огляді погодних умов другої декади травня.

Агрометеорологічні умови за впливом на с.-г. культури були неоднорідними за територією, залежали від температурних умов та дощів і в цілому оцінювалися як задовільні, для озимих культур – переважно сприятливі. Завдяки помірному, часом прохолодному, температурному фону, незважаючи на дефіцит травневих опадів, витрата вологи із ґрунту була помірною. Станом на 20 травня запаси продуктивної вологи метрового шару ґрунту під озимими культурами на переважній частині площ відповідали достатнім та оптимальним показникам для поточної фази розвитку озимини (інтенсивний ріст стебла та формування колосу, коли триває період максимального вологоспоживання).

Лише в Одеській, Херсонській областях, в окремих районах центральних областей, зволоження метрового шару ґрунту погіршилося до незадовільних показників для подальшої вегетації озимих. На деяких площах розпочалося передчасне колосіння озимини.. Проте під теплолюбними культурами (кукурудза, соняшник) зволоження орного шару ґрунту ще було переважно на задовільному та достатньому рівні.

У центральних областях, зокрема Полтавській, де кількість опадів за період середина квітня – травень не перевищила 25-40% норми та спостерігалися суховії, запаси продуктивної вологи у ґрунті на площах із озимими культурами знижувалися дуже інтенсивно. На посівах із ярими культурами запаси вологи були дещо вищими, проте ріст вторинної кореневої системи на посівах ранньої ярини, зокрема ярого ячменю, був слабким через недостатню кількість або відсутність продуктивної вологи у верхніх шарах ґрунту. У західних областях відсутність протягом двох декад травня ефективних опадів, низька відносна вологість повітря та вітри сприяли подальшому висушуванню верхнього (0-10 см) шару ґрунту. В більш глибоких шарах ґрунту запаси вологи залишалися в межах задовільних, достатніх та добрих для росту та розвитку рослин.

Малосприятливим агрометеорологічним фактором упродовж декади залишався триваючий недобір ефективного тепла, що несприятливо впливав на ріст і розвиток теплолюбних с.-г. культур, особливо у поєднанні із слабко зволоженим верхнім шаром ґрунту.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox