На обговорення винесли зміни в оподаткуванні, які плануються з 2027 року

Джерело:  AgroPortal.ua
податки

Міністерство фінансів України винесло на публічне обговорення проєкт закону, спрямований на удосконалення адміністрування податку на додану вартість для платників єдиного податку.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

У відомстві наголошують, що впровадження запропонованих змін можливе не раніше 1 січня 2027 року, що дає бізнесу та державі час для підготовки й напрацювання збалансованих рішень.

Метою законодавчої ініціативи є уніфікація правил оподаткування для бізнесу з подібними оборотами, обмеження використання спрощеної системи для агресивної податкової оптимізації, дроблення бізнесу, «сірого імпорту» та контрабандних схем, водночас — із захистом сумлінного малого бізнесу.

Серед ключових положень законопроєкту:

  • Відтермінування змін. Закон набере чинності з 1 січня 2027 року, що передбачає достатній перехідний період для бізнесу.
  • Зміна умов для 3-ї групи. Платники єдиного податку ІІІ групи зі ставкою 5%, які досягнуть обороту 1 млн грн, підлягатимуть обов’язковій реєстрації платниками ПДВ, а ставка єдиного податку для них знизиться з 5% до 3%.
  • Виняток для е-резидентів. Вимога щодо обов’язкової ПДВ-реєстрації не поширюватиметься на платників ІІІ групи — електронних резидентів.
  • Цифровізація процесів. Реєстрація та звітність здійснюватимуться в онлайн-форматі, зокрема через «Електронний кабінет», для чого програмне забезпечення буде доопрацьоване.

У пояснювальних матеріалах також акцентується увага на спрощенні звітності, розвитку електронного документообігу та зниженні ризиків зловживань з боку контролюючих органів завдяки чіткішим нормам Податкового кодексу.

У Мінфіні зазначають, що запропоновані зміни мають на меті:

  • Забезпечення податкової справедливості — усунення практик дроблення бізнесу великими гравцями для уникнення сплати ПДВ.
  • Боротьбу з контрабандою — механізм ПДВ зменшує привабливість реалізації нелегально ввезених товарів.
  • Збільшення надходжень до бюджету — за оцінками, додаткові доходи можуть становити близько 40 млрд грн на рік, які планується спрямовувати на фінансування безпеки та оборони.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!