На Львівщині озимим загрожує часткове випрівання
На Львівщині склалися метеорологічні умови, які провокують таке негативне явище для озимих культур, як випрівання. Товстий шар снігу (подекуди до 20 см), талий ґрунт спричинили утворення зони потепління безпосередньо під снігом.
Про це повідомили в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН.
Тканини рослин озимих культур використовують запаси цукрів на дихання, що веде до їх виснаження. Загибель рослин від випрівання буде в тому випадку, якщо ці фактори утримуватимуться протягом 2‒3 декад.
Однак ризики пошкодження рослин, зокрема сніговою пліснявою, існують. Найбільш схильні до цього є посіви ранніх строків сівби.
За прогнозами очікується потепління. Танення такої кількості снігу призведе до перезволоження ґрунту, застою вод у понижених місцях посівів озимих культур, з поверненням мінусових температур ‒ імовірності утворення різних типів льодової кірки. Стан рослин залежатиме від подальшого перебігу погодних умов, а це вимагає ретельного моніторингу за посівами.
Наразі озимі зернові перебувають у стані вимушеного зимового спокою.
Нагадаємо, період перезимівлі озимих почався на 1,5-2 тижні пізніше середнього.
Читайте також
ЄС без ілюзій: правила гри, ризики, стабільна маржа. Євроінтеграція в агро секторі
Для країн Перської затоки змінилися критерії продовольчої безпеки
В Україні запустили біометановий завод, який подвоїв наявні потужності в країні
Канадські фермери збільшать площі під ріпаком вище за очікування
В Україні почали знижуватися ціни на столові буряки
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом