На Чернігівщині відновив роботу крохмальний завод ТОВ «Левона»
Крохмальний завод ТОВ «Левона», що в місті Седнів на Чернігівщині, відновив свою роботу. Про це повідомляє прес-служба Української асоціації виробників картоплі.
«Седнів був захоплений окупантами в перші дній війни. Неабияк загарбники познущалися і над підприємством, облаштувавши його для утилізаційних потреб. Виробничі потужності поновити складно, проте виявилося цілком реально. Значно більше постраждала техніка для агрономічного підрозділу підприємства, що спеціалізується на вирощуванні картоплі як для продовольчих потреб, так і для переробки на крохмаль і картопляні пластівці (пюре)», — розповідає Василь Левицький, власник і директор підприємства.
Зауважимо, ТОВ «Левона» — єдине в Україні підприємство, що крім виробництва картопляного крохмалю має ще й лінію з виготовлення сухого картопляного пюре, а також пюре бобових культур (гороха, нута, сочевиці). Саме їх виробництвом зараз зайнято підприємство. В останні роки попит на пюре бобових культур постійно зростав із урахуванням росту числа прихильників здорового харчування.
«Потужність крохмальної лінії становить 2,5 тис. т готового продукту, а лінії з виробництва картопляних пластівців — 800 т/рік. При внутрішній потребі України в 6,5 тис. т картопляних пластівців підприємство самотужки не впорається із забезпеченням держави в такому корисному та економічно привабливому продукті», — додають в УАВК.
Слід підкреслити, що власник підприємства за фахом є технологом харчової промисловості, а також досвідченим інженером-проектувальником. Увесь завод Левицький побудував за власними проектуваннями та розрахунками і неодноразово проводив його модернізацію. Він готовий надати колегам консультативну допомогу із оперативного будівництва потужностей для переробки картоплі на сухе картопляне пюре. Наразі ТОВ «Левона» вивчає можливість релокації в Західні області, куди логічно зміститься сировинна база.
«У картоплесховищах України станом на середу квітня знаходиться рекордна кількість нереалізованої картоплі. Виробники не планують садити чіпсові сорти картоплі. Крохмальні заводи не працюють, бо розташовані на території Чернігівської та Київської областей і опинилися в окупації. Доцільності в їх запуску немає. На їх складах знаходиться рекордна кількість картопляного крохмалю, що був виготовлений восени 2021 — взимку 2022 року.
За відсутності експорту наявного в державі крохмалю для задоволення внутрішніх потреб вистачить мінімум на два роки», — коментує Оксана Руженкова, експерт Всесвітнього банку з розвитку плодоовочівництва. За її словами, оперативне збільшення потужностей із виробництва сухого картопляного пюре — чудовий варіант прогодувати армію та забезпечити громадян України принципово важливим для харчування продуктом. Буде неприпустимою помилкою втратити таку кількість картоплі. Без допомоги держави виробники крохмалю самотужки не зуміють провести релокацію підприємств та їх оперативну модернізацію. Їм терміново потрібна допомога.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом