МЗС закликало ЄС не продовжувати заборону на українське зерно

Джерело:  AgroPortal.ua
ЕС

В Україні вітають рішення Ради Європейського Союзу щодо продовження на один рік заходів стосовно повної лібералізації торгівлі з Україною, які охоплюють скасування всіх мит, квот і торговельних захисних обмежень щодо українського експорту. Про це говориться у заяві Міністерства закордонних справ України.

«Переконані, що будь-які винятки та обмеження не відповідають ні духу тісного партнерства ЄС з Україною як країною-кандидатом на членство в ЄС, ні букві Угоди про асоціацію та установчих договорів ЄС. Саме тому ми ще раз наголошуємо, що запроваджені 2 травня Європейською комісією під тиском окремих держав-членів ЄС обмежувальні заходи на чотири види продукції українського експорту — пшеницю, кукурудзу, ріпак та насіння соняшнику — є необґрунтованими, завдають шкоди українським виробникам та відповідно послаблюють економіку України в умовах триваючої повномасштабної війни», — говориться у повідомленні.

У МЗС очікують, що обмеження, які діють до 5 червня нинішнього року, не будуть продовжені після цієї дати і будуть скасовані в повному обсязі.

«В іншому разі розцінюватимемо продовження торговельних обмежень як приклад подвійних стандартів, який лише підриватиме солідарність ЄС з Україною та демонструватиме неспроможність інституцій ЄС застосовувати норми установчих договорів ЄС та Угоди про асоціацію.

Ми закликаємо ті країни-члени, які стоять за спробою продовжити обмеження, утриматися від такого кроку і обрати шлях вирішення спірних питань, який відповідав би принципам єдиного ринку, нормам Угоди про асоціацію та СОТ», — підсумували у міністерстві.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox