МХП поки що не анонсує нові поставки біометану до ЄС: пріоритет — енергобезпека України

Джерело:  Latifundist.com
биометан

МХП поки що не робив й не може анонсувати наступні поставки біометану до ЄС, оскільки має переконатися в достатності ресурсу для власних потреб в умовах атак росії на енергоінфраструктуру. Компанія також аналізує вплив на розвиток «зелених» технологій зміни влади у США, повідомив президент «МХП Еко Енерджи» Олександр Домбровський, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на «Енергореформу».

«Є питання енергобезпеки України, коли щодня атакують, знищують енергоінфраструктуру. Тоді постає питання, чи експортувати, чи забезпечувати власне виробництво. Останнє набагато важливіше (…). Ключовий критерій для кожної компанії — насамперед забезпечити себе», — сказав він.

Домбровський наголосив, що експорт першої партії біометану був лише початком, тестовою поставкою, яка дала б змогу вивчити сам його механізм.

«У нас є робочий графік, свій баланс, все (механізм експорту — прим. ред.) працює, проходить, все сертифіковано, а далі будемо дивитися», — зазначив Домбровський.

Він також звернув увагу, що президент США Дональд Трамп вийшов з Паризької угоди та зупинив фінансування багатьох «зелених» проєктів, таким чином зорієнтувавши країну на викопні види палива. Тому, за його словами, зараз існує ідеологічна дискусія щодо філософії «зеленого» переходу між США та Євросоюзом.

«Виходячи з цього, ми зараз будемо дивитися на енергетичні баланси, в тому числі на баланс для України. Якщо будемо забезпечувати себе і матимемо можливість експортувати біометан по високій ціні в ЄС, тоді це дуже вигідно, це те, на що ми розраховуємо. А якщо ціна буде мінімальна, на межі українського ринку, то будемо використовувати тут. Просто є багато викликів, на які поки немає відповіді», — додав Домбровський.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!