Мексика впроваджує вертикальну оранку для кукурудзи, що не зрошується
Результати, отримані на місцях, показали збільшення врожайності на 60 відсотків порівняно з традиційною агропрактикою вирощування кукурудзи.
Технологія вертикальної оранки, розроблена для регіону фахівцями INIFAP (Національний інститут досліджень лісового господарства, сільського господарства та тваринництва) може значно підвищити врожайність кукурудзи в умовах неорошаного землеробства в регіонах Мікстека і Центральні долини Оахаки, повідомляє Уряд. вертикальній оранці грунту на глибину 40-50 см без перевертання землі. Оранка здійснюється розпушувачем – сільськогосподарським знаряддям, яке встановлюється перед трактором і розпушує орний шар. Також необхідно закладати рослинні залишки, що покривають не менше 30% поверхні ґрунту.
Результати, одержані на місцях, показали позитивний вплив на виробництво. Урожайність місцевої кукурудзи досягла 4,1 тонни з гектара, що еквівалентно збільшенню на 60% порівняно із традиційною системою. При використанні гібридної кукурудзи виробники досягли врожайності 7,49 ц/га. Крім того, цей метод покращує збереження вологи в кореневій зоні, підтримуючи вологість на рівні 17,5% у посушливі періоди, порівняно з 14,6%, отриманими при використанні традиційних методів.
Технологія призначена для застосування на висоті від 1600 до 2300 метрів над рівнем моря і може принести користь великій кількості виробників у цих регіонах. Наприклад, якщо технологія вертикальної оранки буде впроваджена на території муніципалітету Януітлан, де, за даними статслужби SIAP у 2023 році було прибрано 670 гектарів кукурудзи, можна зібрати до 416 додаткових тонн кукурудзи, що сприятиме підвищенню продовольчої безпеки та зміцненню продуктивності.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом