Ще одне питання — логістичні затрати на доставку в Китай. Таким чином, враховуючи ціну українского меду, вартість доставки до та із Китаю — питання реекспорту та можливі репутаційні ризики для нашої країни наразі не існують. З іншого боку, китайський ринок може стати цікавим для постачань високоякісніх нішевих унікальних сортів українського меду з доданою вартістю, із захищеним географічним зазначенням тощо. І вихід на цей ринок має супроводжуватись продуманою маркетинговою стратегією, яка буде цікавою та корисною для кінцевого споживача.
Масових постачань українського меду до Китаю очікувати не варто

У короткостроковій та середньостроковій перспективі не варто очікувати масових постачань українського меду на ринок Китаю. Адже більш ніж 95% меду з України стабільно експортується до Європейського Союзу, і його вартість на цьому ринку перевищує китайський мед на 60%.
Про це AgroPortal.ua розповіла незалежний експерт Анна Бурка.
За словами експерта, на медовій світовій арені Китай посідає провідні позиції з виробництва та експорту меду. За останні 5 років експорт меду з Китаю збільшився на 11%, склавши $277,7 млн, а в натуральному вираженні — 156 тис. т. Таким чином частка Китаю у світовій торгівлі становить 10%.
«Водночас ціна на китайський мед — одна з найнижчих. Для прикладу, 2022 року, згідно з даними ITC, середня експортна ціна меду з Китаю становила 1917 $/т, з Індії — 2660 $/т, Аргентини — 3407 $/т, України — 2852 $/т», — наголошує Анна Бурка.
З іншого боку, Китай також імпортує до 5 тис. т на рік (див. графік). При цьому основним постачальником є Нова Зеландія (більше 40% від загального обсягу), а також росія (22%), Таїланд (10%) та інші країни.
«Особливим попитом у Китаї користується саме мед мануки через його унікальні характеристики, єдиними постачальниками якого є Нова Зеландія та Австралія. Незважаючи на досить високу ціну, попит на нього залишається стабільно високим. Крім того, наявність випадків фальсифікації продукту на ринку стимулює китайців купувати імпортний мед», — зазначає Анна Бурка.
Читайте також
Аграрний потенціал Чорноморського регіону: нові можливості та виклики сезону 2025/26
На Миколаївщині відмовляються від кукурудзи на користь соняшнику
Експорт канадської пшениці залишається стабільним попри скорочення закупівель Китаєм
Антимонопольний комітет дозволив МХП купити UVESA
Аргентина очікує рекордний урожай соняшнику за останні 25 років
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом