Малайзія планує скоротити залежність від імпорту кормової кукурудзи

Джерело:  Feedlot
кукурудза

Малайзія розпочала масштабування власного виробництва зернової кукурудзи, щоб зменшити залежність від імпортної кормової сировини та підвищити продовольчу безпеку країни. Наразі країна щороку імпортує близько 2,5 млн т кукурудзи на суму близько $733 млн, а потреби в сої повністю покриває за рахунок імпорту.

Нову програму 17 серпня запустив міністр сільського господарства та продовольчої безпеки Мохамад Сабу. Для вирощування використовуватимуть сорти кукурудзи MZ1 та MZ2, розроблені Малайзійським інститутом сільськогосподарських досліджень і розробок (MARDI). На першому етапі вже засіяно близько 400 га, а перший урожай очікується наприкінці 2026 року.

Спочатку власне виробництво має забезпечити лише 3–4% внутрішнього попиту на кукурудзу, однак у довгостроковій перспективі Малайзія планує підвищити рівень самозабезпечення до 30%. Для цього посівні площі мають бути суттєво розширені.

Зокрема, близько 2,5 тис. га планують залучити до виробництва у штаті Перліс та ще 5,5 тис. га — у Сараваку. Посіви кукурудзи також уже розпочалися у штатах Перак, Джохор і Паханг. Влада розраховує залучати до розвитку виробництва великі агропромислові компанії.

Розширення внутрішнього виробництва кукурудзи має зменшити залежність Малайзії від світового ринку та стабілізувати вартість кормів. Влада також очікує, що це допоможе стримувати ціни на м’ясо птиці та яйця і знизить ризики для продовольчої системи у разі перебоїв у міжнародних поставках.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

Secret Link