Лютий 2024-го став найтеплішим за історію сучасних кліматичних спостережень
Минулий місяць став найтеплішим лютим у світі за історію сучасних кліматичних спостережень. Про це пише BBC з посиланням на Служба моніторингу клімату Європейського Союзу Copernicus.
Таким чином серія місячних кліматичних рекордів збільшилася до дев’яти поспіль.
“Кожного місяця, починаючи з червня 2023 року, спостерігалися нові максимуми температури”, − зазначає видання.
Морська поверхня світу є найгарячішою за всю історію спостережень, тоді як морський лід в Антарктиді знову досяг екстремального мінімуму. Температури все ще підвищуються через погодні явища Ель-Ніньйо в Тихому океані, але кліматичні зміни, спричинені діяльністю людини, безумовно, є основним чинником тепла.
“Головним винуватцем, безсумнівно, є парникові гази, що утримують тепло”, − підкреслює генеральна секретарка Всесвітньої метеорологічної організації, професорка Селесте Сауло.
Концентрація вуглекислого газу досягла найвищого рівня за принаймні два мільйони років, згідно з синоптиками ООН, і знову зросла майже до рекордного рівня за останній рік. Ці зігрівальні гази зробили лютий 2024 року приблизно на 1,77° теплішим, ніж у “доіндустріальні” часи − до того, як люди почали спалювати велику кількість викопного палива, зазначили у Copernicus.
Це побило попередній рекорд 2016 року приблизно на 0,12°.
Особливо сильна спека від цих температур вразила Західну Австралію, Південно-Східну Азію, Південну Африку та Південну Америку.
Читайте також
В наступних звітах УкрАгроКонсалт: ключові cигнали ринку
Дорогі добрива можуть змінити структуру посівів у США у 2027 році — USDA
Продовольча пшениця може подорожчати відносно фуражної через дефіцит білка
Укрзалізниця пропонує бізнесу самостійно готувати візки для переходу на євроколію
Експорт до ЄС підтримує ціни на українську сою на тлі проблем із морською логістикою
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом