Льон простий у вирощуванні, основна складність у збиранні – агроном
Льон у господарстві «Технополь Агро» сіють якомога раніше – зазвичай у березні, приблизно з 10 числа, і роблять це завдяки спеціалізованій анкерній сівалці. Підготовка ґрунту розпочинається ще з осені.
Про це розповів бренд-менеджер компанії «Технополь» й агроном ТОВ «Технополь Агро» Орест Гранат, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Залежно від попередника, але зазвичай ми цей стрижень обробляємо нашою бороною, мульчуємо верхній шар ґрунту штригельною бороною Volta LS, після чого обов’язково вносимо азотні добрива по рештках разом з амонійною формою та сіркою, застосовуючи ін’єктор Yukon»,– зазначає Орест Гранат.
Льон, за його словами, дуже чутливий до азотного живлення й потребує сірки, адже його коренева система слабка. Ця культура активно мікоризує ґрунт, формуючи великі колонії грибів біля кореня, (бо корінь у льону сам по собі слабкий), і сірка потрібна саме грибам для окиснення ґрунту й засвоєння елементів живлення, які рослина потім отримує у вигляді цукрів – це симбіоз між рослиною та ґрунтовими мікроорганізмами.
Інсектициди застосовують дуже рідко, гербіциди – залежно від попередника, але найбільше – це двічі.
«Фунгіцидів узагалі не треба. Рослина добре реагує на мікроелементи, які ми вносимо ін’єктором, і водночас льон – легкий у вирощуванні, не потребує додаткових складних агротехнічних заходів. Основна складність у вирощуванні льону виникає під час збирання – потрібно проводити десикацію, бо солома дуже цупка, і рослина має дозріти повністю, щоб можна було зібрати врожай», – додає фахівець.
Цього року завдяки високому врожаю в господарстві зібрали солому в тюки, бо наступним попередником буде озима пшениця.
«Солома могла б ускладнити сівбу, якщо лишити її на полі. Ми зібрали її й обробили досить якісно, після чого передали місцевим садівникам, які вико ристовують її для обігріву садів у періо ди приморозків – так вони зберігають урожай. Це схоже на практику у виноградниках Франції, коли дим використовують для захисту рослин від морозу. Щодо попередників, то найкращими для льону є пшениця»,– зауважив Орест Гранат.
Читайте також
Продовжується реєстрація на BLACK SEA GRAIN.KYIV – Ранній Квиток діє до 31 січня!
В Україні зростають ціни на соняшник: на окремих заводах вони піднялися на 1 тис. ...
Рекордне виробництво зерна підвищить перехідні запаси до максимуму за дев’ять рокі...
Великий покупець української курятини від сьогодні заборонив імпорт
Імпорт сої до Китаю у 2025 році досяг рекордного рівня
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом