Китайський ринок соєвого шроту залишається недосяжним для Аргентини, незважаючи на першу партію

Джерело:  Oilworld
соевый шрот

Місто Сан-Лоренцо, найбільший зерновий центр Аргентини, розташоване на березі річки Парана, готується відправити важливий вантаж до Китаю: першу в історії партію обсягом близько 30 000 тонн соєвого шроту від найбільшого у світі експортера кормів для тварин.

Постачання, про яке повідомило агентство Reuters у понеділок, викликало хвилювання в секторі. Вона вперше зв’яже найбільшого у світі постачальника з найбільшим споживачем, який подрібнює майже все своє власне борошно для свого величезного стада свиней та імпортує дуже мало.

Проте аналітики попередили, що для Китаю цей вантаж — крапля в морі, і були серйозні перешкоди, перш ніж він зміг перетворитися на значну торгівлю. Проте це був позитивний крок, оскільки Пекін схвалив імпорт аргентинської їжі у 2019 році.

“Якщо вони купують у Аргентини, це хороший знак”, – сказала Рейтер аналітик Лорена Д’Анджело із сільськогосподарського центру міста Росаріо. “Однак це більше пов’язано з політикою, ніж з ринком”.

Китай, замкнений у торгівельній війні з основним постачальником сої США, прагне диверсифікувати свої варіанти постачання, але це може швидко змінитись залежно від торгових переговорів. Китай також має величезні потужності з переробки та рішуче виступає за переробку сої самостійно, а не за купівлю готового шроту.

“Я не бачу, щоб це стало важливим ринком цього року”, – сказав Д’Анджело, додавши, що за останні роки Китай імпортував загалом 50 000 тонн соєвого шроту. Для порівняння, Китай імпортує понад 100 мільйонів тонн неподрібнених соєвих бобів на рік.

ВІДКРИТТЯ ТОРГІВ?

Хуліо Кальсада, директор економічних досліджень на зерновій біржі BCR у Росаріо, також попередив про обережність. Кальсада зазначив, що річна потужність переробки сої в Китаї становить 153,5 млн тонн, що більш ніж удвічі перевищує показник Аргентини.

“У секторі є сумніви щодо майбутньої ймовірності продовження поставок аргентинського соєвого шроту до Китаю, враховуючи, що в Китаї багато переробних заводів”, – сказав він.

Минулого року Аргентина поставила загалом 27,2 млн тонн соєвого шроту на суму близько 10,55 млрд доларів, хоча її економічно ефективні олійноекстракційні заводи вздовж річки Парана стикаються з зростаючою конкуренцією з боку Бразилії та США.

Палата експортерів та переробників зерна країни в понеділок відзначила очікуване в середині липня прибуття вантажного судна NORDTAJO до Терміналу 6 порту Сан-Лоренцо, яким спільно управляють Bunge та місцева фірма AGD.

Це судно доставить першу партію аргентинської соєвої муки до Китаю, прибувши, швидше за все, у вересні. У місцевій галузі люди все ще з надією спостерігають, чи справді вантаж пропустить китайська митниця.

“Це дуже важлива поставка… тому що вона передбачає реальне та ефективне відкриття торгівлі”, – сказав президент CIARA-CEC Густаво Ідігорас агентству Reuters. «Це має забезпечити постійний потік у майбутньому».

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!