Китай збільшить імпорт російської агропродукції через суперечки із США та Канадою
Китай планує наростити закупівлі сільськогосподарської продукції з росії через торговельні конфлікти зі США та Канадою. Одним із перших товарів, на який зросте попит, може стати горох, повідомляє Рейтерс.
Минулого тижня Китай запровадив мита на американські продукти на суму 21 мільярд доларів та обмеження на канадський горох. Це відкриває можливості для російських аграріїв, хоча не вся продукція відповідатиме китайським стандартам, зазначає Сергій Плужников з Russian Pulses Analytics.
За даними Rusgrain, у сезоні 2023/24 Китай імпортував 1,13 млн тонн російського жовтого гороху. Конкуренцію росії може скласти Україна, яка підписала угоду з Китаєм щодо експорту гороху.
Очікується, що зросте і експорт російської пшениці до Китаю, що сприятиме планам Кремля збільшити агроекспорт на 50% до 2030 року. росія вже обігнала США за обсягами постачання, відвантаживши 275 тисяч тонн проти 139 тисяч тонн американської пшениці.
Експерти вважають, що Китай також може дозволити імпорт російської озимої пшениці (наразі дозволений імпорт тільки ярової), яка становить 70% врожаю в росії, що додатково зміцнить позиції Москви на китайському ринку.
Читайте також
росія субсидуватиме перевезення зерна до інших портів через атаки в Азовському морі
Елеватори Групи АГРОТРЕЙД прийняли майже 430 тис. тонн продукції у 2025/26 МР
Молдова може зібрати рекордний врожай пшениці у 2026 році
росія посилюватиме атаки на судна, щоб блокувати зерновий коридор України — Зеленс...
ЄС збільшить виробництво рослинних олій і встановить рекорд із випуску шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом