Китай відкриває приватним переробникам доступ до імпорту австралійського ріпаку
Китай має намір дозволити своїм приватним підприємствам із переробки олійних культур закуповувати ріпак з Австралії. Цей крок є частиною зусиль двох країн щодо нормалізації торговельних відносин, які були суттєво обмежені з початку десятиліття.
Як повідомляє Bloomberg із посиланням на обізнані джерела, цього тижня низці приватних переробних компаній повідомили про можливість подати заявки на отримання дозволів на імпорт нового врожаю. Компанії беруть участь у пілотній програмі, яка має стати підготовчим етапом перед укладенням офіційної міжурядової угоди про повне відновлення торгівлі.
Нагадаємо, що у 2020 році Пекін призупинив імпорт австралійського ріпаку, мотивуючи це виявленими фітосанітарними проблемами. Першим сигналом до пом’якшення позиції стало те, що минулого року державна компанія COFCO International Ltd. відновила бронювання партій австралійського ріпаку в тестовому режимі. Це дало учасникам ринку підстави очікувати подальшого розширення імпорту.
Відновлення поставок збіглося з погіршенням торговельних відносин між Китаєм і Канадою — найбільшим постачальником ріпаку на китайський ринок. Конфлікт виник після запровадження Канадою мит на китайські електромобілі, сталь та алюміній. Водночас останнім часом відносини між Пекіном і Канберрою помітно покращилися. Паралельно Китай відновив закупівлі американської сої, забезпечивши собі стабільні поставки сировини для харчової промисловості, виробництва рослинної олії та кормів.
Ще минулого місяця трейдери повідомляли про зростання інтересу приватних китайських переробників до закупівлі австралійського ріпаку з поставкою у четвертому кварталі, очікуючи швидкого досягнення відповідної міжурядової домовленості.
Додатковим підтвердженням підготовки до відновлення торгівлі стало оновлення Австралією фітосанітарних вимог для експорту ріпаку до Китаю. На сайті Міністерства сільського господарства Австралії оприлюднено новий перелік вимог, який містить детальний список шкідників і хвороб, що мають бути відсутніми у партіях ріпаку, зокрема бактеріальної плямистості листя та інших карантинних організмів, а також додаткові вимоги до якості продукції.
Читайте також
УкрАгроКонсалт консультує бізнес у проєктах власної енергогенерації
Tekom Agro Group завершила жнива твердої пшениці з врожайністю близько 5 т/га
Верховна Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю з Туреччиною
У травні Австралія збільшила експорт пшениці на 46%
Рідне після купівлі активу Астарти вирощуватиме пшеницю, гречку та соняшник для вл...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом