Китай — найбільший споживач українського шроту

Спеціалісти Південного МГУ Держпродспоживслужби на державному кордоні у лютому 2025 року оформили дозвільні документи на експорт 164 тис. т українського шроту.
Найбільшим імпортером продукції став Китай. Увесь вантаж було відправлено морським шляхом, говориться у повідомленні відомства.
Експерти аграрного ринку зазначають, що попит на український шрот стабільно зростає. Це зумовлено кількома факторами:
- висока якість продукту. Український шрот відповідає міжнародним стандартам безпечності та поживності;
- підвищений попит на білкові корми. Світові аграрні ринки відчувають постійну потребу в якісних кормових добавках, особливо у країнах із розвиненим тваринництвом;
- конкурентоспроможність українського експорту. Україна є одним із ключових постачальників аграрної продукції, пропонуючи високу якість за конкурентною ціною.
Загалом шрот використовується у таких напрямах:
- тваринництво: завдяки високому вмісту білка та клітковини, шрот широко використовується у виробництві комбікормів;
- біопаливо: деякі види шроту можуть застосовуватися у виготовленні біопалива, що робить його перспективним ресурсом для енергетики;
- органічне добриво: завдяки своїм властивостям шрот може використовуватися як добриво для підвищення родючості ґрунтів.
«Україна продовжує нарощувати обсяги експорту та забезпечує світовий ринок якісною агропродукцією, підтверджуючи статус надійного партнера у сфері міжнародної торгівлі», — підсумували у відомстві.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
На експорт пішло понад 700 тис. тонн зерна
ОККО дозволили набути контроль над агрокомпанією з Львівщини
Уряд Молдови схвалив продаж порту Джурджулешти Румунії
Осіння посівна 2025 року ризикує стати «золотою» через заборону на імпорт селітри ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом