Китай може відмовитися від поставок американської кукурудзи, перейшовши до більш дешевих вантажів із Бразилії
Найбільший імпортер кукурудзи Китай може скасувати додаткові закупівлі зерна зі США, оскільки країна може купувати дешевше в Бразилії, а деякі місцеві виробники кормів для свиней замінюють кукурудзу пшеницею у своїх раціонах, повідомляє Вloomberg.
Ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго зазнали тиску через скасування Китаєм 832 000 тонн за останні три тижні. Посилення конкуренції з боку Бразилії підкреслюється прогнозами, що цього року вона випередить США як найбільшого експортера.
У березні Китай почав активно купувати кукурудзу, коли уряд США оголосив про закупівлю майже 4 млн тонн між 14 березня та 14 квітня. Але американська кукурудза тепер менш конкурентоспроможна: постачання з Бразилії приблизно на 30 доларів за тонну дешевше за доставку в Китаї у третьому кварталі, кажуть трейдери. Слабкий внутрішній попит на кукурудзу як корм для тварин також є причиною скасування.
«Попит на кукурудзу дійсно низький», — сказав Ван Сяоян, старший аналітик Sinolink Futures у Хенані, одній із провінцій з найбільшим вирощуванням зерна. «Виробники кормів використовують багато пшениці замість кукурудзи, оскільки ціни постійно падають».
За даними митниці, у 2021 році імпорт кукурудзи в країну досяг рекорду в понад 28 млн тонн, а минулого року впав приблизно до 21 млн тонн. Вхідні поставки становили 7,5 млн тонн за перші три місяці, що на 6% більше, ніж роком раніше, причому більшість вантажів надходила зі США, Бразилії та України.
Читайте також
До весни українська кукурудза матиме шалений попит у ЄС
ЄС скоротив імпорт бобових культур із рф у сто разів
Як уникнути поширених помилок у зернотрейдингу: інсайти з реальних кейсів
Європейські сири можуть зайняти половину внутрішнього ринку України
На тлі морозів у США пшеничні котирування виросли на 2-4,9%, що підтримає ціни в У...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом